۰
plusresetminus

سومین دوره مسابقه قرائت زیارت عاشورا در اقلید برگزار شد

تاریخ انتشارجمعه ۲۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۱
سومین دوره مسابقه قرائت زیارت عاشورا در بخش‌های روخوانی، صحیح‌خوانی و صوت و لحن با شرکت بیش از 40 منتخب از مدارس ابتدایی پسرانه اقلید امروز در بخش کودک کتابخانه صادق آل محمد این شهرستان برگزار شد.
سومین دوره مسابقه قرائت زیارت عاشورا در اقلید برگزار شد
به گزارش حافظ نیوز، سومین دوره مسابقه قرائت زیارت عاشورا همزمان با سالروز شهادت حضرت رقیه (س) بعد از ظهر امروز در بخش‌های روخوانی، صحیح‌خوانی و صوت و لحن با شرکت بیش از 40 منتخب از مدارس ابتدایی پسرانه اقلید با مدیریت اجرایی دبستان شاهد شهید احمد شریفی و همکاری کانون فرهنگی تربیتی شهید کوثری در بخش کودک کتابخانه صادق آل محمد این شهرستان برگزار شد.

در این مسابقه 40 دانش‌آموز پسر از پایه‌های چهارم، پنجم و ششم ابتدایی به رقابت با یکدیگر پرداختند که امیرعلی جمالی، علیرضا اقلیدی و محمد پویا مختاری از پایه چهارم، مهدی جعفری، علی حیدری و حمیدرضا خدامی در پایه پنجم و محمدمهدی جمالی، محمدجواد قربانی، محمدرضا جعفری و محمدمهدی زرین‌کلاه در پایه ششم ابتدایی مقام‌های برتر شهرستانی را به خود اختصاص دادند.

مدیر دبستان شاهد شهید احمد شریفی در حاشیه برگزاری این مسابقه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اقلید با تأکید بر اهمیت آشنایی دانش‌آموزان با اصل نهضت عاشورا به فرمایش امام خمینی در زنده نگه‌داشتن اسلام با ماندگاری محرم و صفر اشاره کرد و اظهار داشت: دانش‌آموزان باید با ارزش‌ها و معارف اسلام ناب محمدی آشنایی کامل داشته باشند تا بتوانند با آگاهی و هوشیاری در برابر هجمه‌های فرهنگی دشمن ایستادگی کنند.

عبدالرضا زرین‌کلاه مناسبت‌های ملی و مذهبی را بهترین فرصت برای تبیین این ارزش‌ها برای دانش‌آموزان و نهادینه کردن فرهنگ عاشورایی در جامعه عنوان کرد و افزود: آموزش‌ و پرورش اقلید در ایام محرم و صفر برنامه‌های مختلف فرهنگی، تربیتی، مذهبی و ... برنامه‌ریزی کرد که در مدارس مختلف به شیوه‌های متفاوت و متنوعی برگزار شده است.

وی به برگزاری مسابقه قرائت زیارت عاشورا برای سومین سال متوالی توسط مدرسه شاهد شهید شریفی اشاره و از مساعدت و همکاری کانون فرهنگی تربیتی شهید کوثری، کارشناسان امور شاهد و ایثارگران، قرآن و عترت، فرهنگی هنری، گزینش و سازمان دانش‌آموزی آموزش‌ و پرورش و اداره کتابخانه‌های عمومی در برگزاری این مسابقه تقدیر کرد.
کد مطلب : ۱۱۹۸۹
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما