جان باختن نه نفر در حادثه سقوط بالگرد اورژانس هوایی در حوالی شیراز/ دانشگاه علوم پزشکی شیراز پیگیر حادثه سقوط بالگرد

7 فروردين 1395 ساعت 11:18

سقوط بالگرد اورژانس هوایی استان فارس حادثه آفرید و موجب جان باختن نه نفر از سرنشینان ، خدمه پرواز و بیمار و همراه وی شد .


یک مقام مسئول دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن تایید خبر سقوط این بالگرد افزود: بالگرد اورژانس 115 شیراز برای انتقال یک بیمار بد حال از شهرستان خنج به شیراز به پرواز در آمده بود و ساعاتی قبل در منطقه کوار در فاصله حدود 30 کیلومتری جنوب شیراز سقوط کرد.
وی شامگاه جمعه افزود: همه خدمه پرواز و چهار نفر از کارکنان اورژانس هوایی و بیمار و همراه بیمار در این حادثه متاسفانه جان خود را از دست دادند .
اورژانس هوایی شیراز با دو فروند بالگرد از ابتدای تعطیلات نوروزی تا کنون چندین ماموریت امدادی انجام داده و از مناطق مختلف بیماران را بیمارستان های شیراز منتقل کرده است .
یک منبع آگاه هم در این ارتباط گفت: در اثر سانحه سقوط بالگرد در اختیار اورژانس فارس، 10 نفر از سرنشینان آن جان باختند.
وی افزود: این سانحه در ساعت 20 و 30 دقیقه امشب در 20 کیلومتری شیراز نزدیک روستای دهنو کوار به وقوع پیوست.
وی ادامه داد: در این حادثه 10 نفر از سرنشینان این بالگرد که در حین انجام ماموریت انتقال مصدوم از خنج به شیراز (بیمارستان چمران) بود جان باختند.
او تصریح کرد: سرنشینان این بالگرد شامل سه مصدوم، 6 خدمه و یک تکنسین اورژانس بودند.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز پیگیر حادثه سقوط بالگرد
دکتر محمد هادی ایمانیه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان داشت : در نگاه نخست بر اثر برخورد بالگرد با دکل صدا و سیما حادثه سقوط رقم خورده است ، اما سئوال اصلی کاهش ارتفاع پرواز است که باید به صورت دقیق تر بررسی شود .
وی با بیان اینکه بالگرد اورژانس چندین بار دراین مسیر رفت و آمد داشته و مسیر را به خوبی می شناخته است گفت : دکل های مخابراتی و ارتباطی دارای چراغ روشن در بالای برج هستند و معمولا خلبان در نزدیکی محل فرود ارتفاع خود را کاهش می دهد اما دراین حادثه فاصله زیادی تا محل فرود وجود داشته و کاهش ارتفاع و روشن بودن یا نبودن چراغ خطر برج باید به صورت کارشناسی بررسی شود .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه موضوع سقوط امروز با حضور دکتر صابری نیا رئیس اورژانس کشور بیشتر بررسی می شود گفت : سرکشی به خانواده ای داغدار و تسلیت به آنان از دیگر برنامه های رئیس اورژانس کشور به شیراز است .
بالگرد اورژانس استان فارس شامگاه جمعه در فاصله حدود 25 کیلومتری جنوب شیراز و در حالی که بیمار مصدوم را از شهرستان خنج به شیراز منتقل می کرد در نزدیکی روستای دهنو سقوط کرد .

منبع: ایرنا


کد مطلب: 13546

آدرس مطلب: https://www.hafezkhabar.ir/news/13546/جان-باختن-نه-نفر-حادثه-سقوط-بالگرد-اورژانس-هوایی-حوالی-شیراز-دانشگاه-علوم-پزشکی-پیگیر

حافظ خبر
  https://www.hafezkhabar.ir