۰
plusresetminus
با حضور مقامات ملی و استانی انجام شد

6 پروژه عمرانی کلان شهر صدرا افتتاح و کلنگ زنی شد

تاریخ انتشارپنجشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۰
با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مقامات استان، برخی از پروژه‌های عمرانی شركت عمران شهر جديد صدرا گشایش یافت.
6 پروژه عمرانی کلان شهر صدرا افتتاح و کلنگ زنی شد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حافظ، با حضور طاهر خانی معاون وزیر راه و شهرسازی، عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس، خلیل حاجی پور مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا و برخی مقامات استان فارس، چند پروژه عمرانی ازجمله 3 زمین ورزشی، اداره ثبت‌احوال و... در این شهر گشایش یافت.
در ابتدای آئین گشایش پروژه‌های عمرانی مذکور، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا در سخنانی با اشاره به پروژه‌های در دست اجرا در این شهر اظهار داشت: در خردادماه 97 جاده باجگاه به صدرا آغاز شد و وعده ما این بود که تابستان 98 این پروژه استراتژیک اتصال صدرا به باجگاه تحویل داده شود.

 
خلیل حاجی پور افزود: تاکنون 35 درصد کار انجام‌شده و عملیات خاکی نیز به اتمام رسیده است و می‌توان گفت مسیر صدرا به شیراز تابستان آینده در صورت همکاری سایر دستگاه‌ها گشایش و به بهره‌برداری خواهد رسید.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه راهبرد اصلی مجموعه عمران شهرهای جدید این است که «فرآیند توسعه اجتماعی و فرهنگی از فرایند رشد جمعیت جدا نماند»، بیان داشت: 23 هزار واحد مسکن مهر در سالیان گذشته در شهر صدرا بارگزاری شد که این رشد سریع جمعیت با توسعه فرهنگی و اجتماعی همراه نبود اما ازاین‌پس در تمام ساخت‌وسازها معیار و محک فوق را در نظر خواهیم گرفت.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا به اهمیت زیرساخت‌های ورزشی نیز اشاره کرد و افزود: اعتقادداریم که ورزش موجب شادی و نشاط و کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد، بنابراین عزم جدی در ایجاد زیرساخت‌ها نیز وجود دارد لذا در هفته دولت امسال کلنگ 4 زمین ورزشی به زمین زده شد که امروز 3 زمین آن به بهره‌برداری رسید و زمین چهارم نیز تا خردادماه 98 تحویل خواهد شد.
حاجی پور در ادامه با بیان اینکه سال آینده سال تحول در زیرساخت‌ها و پروژه‌های روبنایی شهر جدید صدرا خواهد بود، به پروژه‌هایی اشاره کرد که سال آینده دنبال خواهد شد و گفت: در اردیبهشت یا خرداد سال آینده مجموعه فرهنگسرای قرآن را به بهره‌برداری خواهیم رساند.
*تقاضا از استاندار برای حل مشکل پروژه صدرا-دوکوهک
این استاد دانشگاه همچنین گفت: فاز نخست مسیر صدرا به دوکوهک که 70 درصد پروژه به اتمام رسیده نیز تا خرداد 98 به بهره‌برداری می‌رسد که همین‌جا از استاندار محترم فارس می‌خواهیم گره «نهر اعظم تا جاده سپیدان» که در این مسیر با شهرداری شیراز اختلافی وجود دارد، با دستور ایشان برطرف شود تا در گشایش پروژه خللی ایجاد نشود.
وی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود تا هفته دولت سال آینده بزرگراه درون‌شهری صدرا -دوکوهک که یکی از پروژه‌های راهبردی است و موجب تحول دسترسی شیراز به صدرا خواهد شد، گشایش یابد.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا با بیان اینکه برای 2 پروژه دیگر در حال انتخاب پیمانکار هستیم، بیان داشت: یکی از این پروژه‌ها خانه هنرمندان شهر صدرا است که به لحاظ الگوی معماری و طراحی خاص آن در کشور نمونه است و بهار سال آینده کلنگ خواهد خورد.
حاجی پور همچنین مصلای نماز جمعه شهر جدید صدرا را در مرحله انتخاب پیمانکار عنوان کرد و گفت: مناقصه برگزارشده و این پروژه 30 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که فاز نخست آن بااعتبار 8 میلیارد تومان عملیاتی می‌شود.
*شرکت عمران نگاه بخشی به پروژه‌ها ندارد
این استاد دانشگاه در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه سیاست شهرهای جدید، تعهد دولت و حاکمیت است، بیان داشت: برای توفیق در شهرهای جدید همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها باید وارد گود شوند و به‌صراحت عنوان می‌کنیم که ما در مجموعه شرکت عمران نگاه بخشی در این پروژه‌ها نداریم.
وی تأکید کرد: به‌عنوان نمونه در پروژه‌هایی که تعهد ساخت نداشتیم و تنها تهیه زمین بر عهده ما بود، مانند فاضلاب صدرا و ... ورود کرده‌ایم چراکه نگاه ما بخشی نیست و این کارها را به‌عنوان مأموریت دستگاه دیگر تلقی نکردیم.
حاجی پور در پایان نیز گفت: امید است در آینده با همکاری سایر دستگاه‌ها، شهر جدید صدرا را با کیفیت زیست مناسب برای همگان بسازیم.
 

 
*حرکت جهادی شرکت عمران شهر جدید صدرا
پس از حاجی پور، معاون وزیر مسکن و شهرسازی نیز با بیان اینکه تلاش و جدیت شرکت عمران برای جبران عقب‌ماندگی‌ها در شهر جدید صدرا ستودنی است، اظهار داشت: شهرهای جدید نیاز به یک حرکت جهادی برای جبران عقب‌ماندگی‌ها دارد که به لطف خدا این رویکرد در مجموعه شرکت عمران دیده می‌شود.
حبیب الله طاهر خانی افزود: 2 رویکرد اصلی در شرکت عمران برای توسعه مسکن در شهرهای جدید وجود دارد که یکی از آنان سیاست ایجاد مراکز محلات با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است که امروز کلنگ یکی از این مراکز در صدرا به زمین زده شد؛ یک مرکز محله دیگر نیز در حال انجام است که امید است تا پایان سال شروع شود.
وی با بیان اینکه این پروژه‌ها در اختیار سرمایه‌گذار بخش خصوصی قرار می‌گیرد، گفت: این ساخت‌وسازها تحول جدی در صدرا و سایر شهرهای جدید ایجاد خواهد کرد به‌طوری‌که 50 مرکز محله بااعتبار 50 هزار میلیارد ریال در حال برنامه‌ریزی است.
این مقام مسئول با اشاره به سیاست جدید تولید و عرضه مسکن نیز گفت: دولت تدبیر و امید پیش‌ازاین با تعهدات انجام‌نشده مسکن مهر روبه‌رو بود اما عملکرد دولت مؤید این مسئله بود که در این خصوص جدیت کامل داشته؛ به‌طوری‌که یک‌میلیون مسکن مهر افتتاح شد و در مقایسه با قبل که 650 واحد افتتاح‌شده، رکورد قابل قبولی بود.
طاهر خانی با بیان اینکه برای ساخت واحدهای باقی‌مانده مسکن مهر تمام توان مالی و تشکیلاتی به کار گرفته شد، افزود: امسال دولت امکانات خوبی از منابع داخلی به مسکن مهر اختصاص داده و منابعی در اختیار شرکت عمران قرار خواهد گرفت.
وی بیان داشت: برنامه جدید ساخت مسکن نیز شروع‌شده و 400 هزار واحد مسکونی در کشور ساخته می‌شود که 200 هزار واحد آن مختص شهرهای جدید است و 5 هزار واحد آن به صدرا اختصاص یافت که تمام این پروژه‌ها مشارکتی انجام‌شده و اقشار متوسط و میان درآمد مخاطب آن خواهد بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت: برای ساخت مسکن‌ها، مواردی نیاز به مصوبه شورای عالی دارد که ما آن را در تهران دنبال می‌کنیم و انتظار می‌رود در داخل استان نیز با همکاری استاندار، مشکلات پیش رو حل‌وفصل شود.
وی با بیان اینکه تعامل همه‌جانبه با مجموعه شهرداری را خواستاریم، افزود: اعتقادداریم که شهرداری توانمند به شهر جدید ارزش می‌دهد و تحقق اتفاقات اخیر در صدرا نتیجه هم‌افزایی و همبستگی مسئولان استان و مجموعه شهرداری و... بوده است.
طاهرخانی در پایان تأکید کرد: مجموعه شهرهای جدید و شرکت عمران، آغوشش به روی همکاری سایر سازمان‌ها باز است.

 
*صدرا شهری رو به رشد
استاندار فارس نیز در این آئین با بیان اینکه صدرا شهری رو به رشد بوده و از پتانسیل‌های ویژه‌ای برخوردار است، گفت: این شهر با هدف یک شهر سبز احداث شد.
عنایت‌الله رحیمی افزود: اگر قرار است کسی در حاشیه شیراز ساکن شود زمانی که ویژگی برجسته صدرا را ببیند در این شهر مستقر خواهد شد . 
مقام عالی دولت با بیان اینکه صدرا یک شهر دانشگاهی است که استقرار پردیس‌های دیگر در آن می‌تواند استمرار یابد، اظهار کرد که همخوانی صدرا با یک شهر سبز، دانشگاهی و درمانی از ویژگی‌های‌ بی‌نظیری است که باید از آن استفاده مطلوب شود . 
رحیمی ادامه داد: صدرا، شهر خلاق و جزو پنج شهر پایتختی کتاب است که می‌تواند به شهری فرهنگی هم تبدیل شود .
وی همچنین با بیان اینکه اقدامات مطلوبی طی سال‌های گذشته به‌ویژه در دولت تدبیر و امید در شهر صدرا انجام‌شده، تأکید کرد که پروژه‌های در دست اجرا، بهره‌برداری شده و کلنگ‌زنی شده این شهر تداوم یابد . 
استاندار فارس به مشکل ورودی‌ها و فاضلاب‌های این شهر هم اشاره و خاطرنشان کرد: انتظار است شرکت عمران این شهر کمک کنند تا پروژه فاضلاب شرق آن سریع‌تر به نتیجه برسد . 
رحیمی خواستار گسترش فضای سبز صدرا شد و به تسریع در روند عملیات اجرایی اکو پارک این شهر تأکید کرد و گفت: فضای سبز شهر صدرا قابلیت تبدیل به یک برند دارد . 
وی همچنین به مشکل تعاونی‌های مسکن موجود در این شهر هم اشاره و ضمن تأکید بر رعایت  حقوق قانونی اعضا در چارچوب قوانین، عنوان کرد:  با رفع مشکل تعاونی‌ها زمینه ساخت‌وساز، رونق و ایجاد اشتغال فراهم خواهد شد . 
استاندار فارس با تصریح بر اینکه شهر صدرا نیازمند فضاهای شاخص، ویژه و فاخر است، خواستار حرکت به سمت‌ شهری با ایده‌های خلاقانه شد . 
رحیمی بر ایجاد بسترهای لازم برای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در این شهر هم تأکید و اظهار کرد: شهر صدرا به‌عنوان یک شهر رو به رشد و پیشرو باید سرعت بیشتری مطرح شود.

 
*گشایش پروژه ها
به گزارش فارس امروز سه زمین ورزشی روباز با مساحت سه هزار 980 مترمربع و اعتبار 28 میلیارد ریالی در شهر جدید صدرا افتتاح و به بهره‌برداری رسید .
مرکز محله پارسه نیز از دیگر پروژه‌هایی بود که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی عملیات کلنگ‌زنی آن آغاز شد .
 این پروژه در راستای توسعه مراکز خدماتی در فاز دو شهر صدرا با کاربری تجاری، آموزشی ورزشی و فرهنگی به‌صورت مشارکتی در زمینی به مساحت هفت هزار مترمربع در آینده نزدیک به اجرا درخواهد آمد .
 سرمایه‌گذاری برآورد شده برای اتمام این پروژه بالغ‌بر 82 میلیارد ریال خواهد بود .

 
 آغاز عملیات اجرائی محله شهر راز نیز از دیگر پروژه‌های امروز شرکت عمران شهر جدید صدرا بود. قرار است در این پروژه سه هزار و 500 واحد مسکونی در قالب پروژه مشارکت در آینده نزدیک تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شود . برآورد اولیه هزینه آماده‌سازی این پروژه نیز هزار و 290 میلیارد ریال اعلام‌شده است.
 اداره ثبت‌احوال شهر جدید صدرا نیز امروز با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید. 

فارس
کد مطلب : ۱۹۵۸۷
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما


نظرات شما
feedback
Iran, Islamic Republic of
پروژه قصر سبز چرا کلنگ نمیخوره
feedback
Iran, Islamic Republic of
عاقبت پروژه قصر سبز چی شد؟
feedback
Iran, Islamic Republic of
مشکل تعاونیهای ادارات رادر قصر سبز حل کنید،ممنون
feedback
Iran, Islamic Republic of
اداره بعد از ۳۰ سال یه زمین داده به ما الان ۱۰ سال هست زمین واگذار شده لااقل مجوز ساخت بدید تا ماهم صاحب خونه بشیم،مشکلات تعاونی مسکن ادارات را حل کنید فردای قیامت باید شما مسولان جواب بدید،نشستین پشت میز کاری به مردم فلک زده هم ندارید
feedback
Iran, Islamic Republic of
ورودی صدرا از گلستان بسیار زشته و درخور صدرا نیست
feedback
Iran, Islamic Republic of
روند اجرای پروژها در صدرا بسیار کند است،و نگاه بخشی به بعضی از تعاونی مسکنها دارد، مثلا تعاونی مسکن دادگستری هرجا زمین داشتن مجوز دادن ولی تعاونی مسکن اداره منابع طبیعی بعد ۱۰سال تازه فاز ۱ مجوز دادن ،این یک نمونش هست تشریف ببرید قصر سبز صدرا خودتون میبینید
feedback
Iran, Islamic Republic of
معلوم نیست در صدرا چخبر هست
feedback
Iran, Islamic Republic of
معلوم نیست در صدرا چخبر هست
feedback
Iran, Islamic Republic of
لطفا مشکلات تعاونی مسکنهای ادارات رو در صدرا حل کنید