۰
plusresetminus

تهیه سوسیس و کالباس از ضایعات مرغ در استان فارس شایعه است

تاریخ انتشاريکشنبه ۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۸
مدیرکل دامپزشکی فارس با اشاره به انتشار کلیپی مبنی بر تهیه سوسیس و کالباس در منطقه خُلار استان فارس با استفاده از ضایعات مرغ گفت: بوی نامطبوع کارخانه دلیل انتشار شایعه است و تهیه سوسیس و کالباس از ضایعات مرغ صحت ندارد.
تهیه سوسیس و کالباس از ضایعات مرغ در استان فارس شایعه است
به گزارش حافظ خبر، یعقوب مهندس با تکذیب ادعای تهیه سوسیس و کالباس از ضایعات مرغ در استان فارس اظهارداشت: این کارخانه با مجوز از مراجع نظارتی مانند دامپزشکی، علوم پزشکی و محیط زیست در خلار در زمینه تولید روغن صنعتی و خوراک دام و طیور فعالیت دارد. 
وی گفت: برخی از اهالی منطقه به دلیل بوی نامطبوع این کارگاه نسبت به این موضوع گلایه دارند که با حکم محیط زیست کارخانه پلمب شده است.
مهندس با بیان اینکه فعالیت اصلی این کارگاه تولید خوراک دام و طیور است افزود: در حال حاضر تنها تخلفی که نسبت به فعالیت این کارگاه اعلام شده نحوه حمل ضایعات است که بارها به مسئول کارگاه تذکر داده شده است.
مدیرکل دامپزشکی استان فارس با بیان اینکه این کارگاه به دلیل بوی نامطبوع تولیدات خود باید در خارج از شهر باشد، بیان کرد: تولیدات روزانه ضایعات مرغ و طیور در شهر بسیار فراوان است و در این دسته از کارگاه‌ها ضایعات برای فرآوری بخش صنعتی استفاده می‌شود.
مهندس اعلام کرد: سامانه پیام گیر1512  و شماره تلفن 32321846 در شیراز آماده دریافت شکایات و انتقادات مردم است و علاوه براین  ادارات دامپزشکی شهرستان‌های تابعه استان نیز آماده پاسخگویی مستقیم به مردم هستند. 
تسنیم
کد مطلب : ۲۰۷۵۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما


نظرات شما
سهراب
feedback
Iran, Islamic Republic of
پس کلیپی که حمل مرغهای مرده رو نشون میده که گرفتنشون و نیمی از جمعیت خلار نیز حضور دارن تو کلیپ رو میشه توضیح بدین.