رهاسازی آب سد درودزن

28 مهر 1398 ساعت 14:14

نماینده مردم خرامه، سروستان و کوار در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به پیگیری هایی که در زمینه حفاظت از محیط زیست و احیای دریاچه بختگان انجام داده ایم امسال ۵۰ میلیون متر مکعب آب جهت احیاء دریاچه بختگان از سد درودزن رها سازی می‌شود.


به گزارش حافظ خبر، داریوش اسماعیلی اظهار داشت: با توجه به اینکه آبانماه امسال رهاسازی آب جهت خاک آب کشاورزی حوزه رودخانه کر در شهرستان خرامه صورت خواهد گرفت و از آنجایی که بستر رودخانه جهت انتقال آب بسیار نامناسب است و آب رها شده از سد درودزن به دست کشاورزان انتهای رودخانه نمی‌رسد در سفرهای وزیر جهاد کشاورزی و همچنین معاونین وزیر و استاندار به شهرستان و بازدید از وضعیت رودخانه، لایروبی رودخانه کر یکی از مهمترین مطالبات ما در این بازدید ها بود تا اینکه بالاخره این پیگیری‌ها نتیجه داد و با لایروبی رودخانه کر موافقت شد و لایروبی رودخانه طی روزهای آینده از سمت بیشه دوشاخ به طرف سد درود زن شروع می‌شود.
وی همچنین به ضرورت احیاء دریاچه بختگان اشاره کرد و گفت: با توجه به پیگیری‌هایی که در زمینه حفاظت از محیط زیست و احیای دریاچه بختگان انجام داده ایم امسال ۵۰ میلیون متر مکعب آب جهت احیای دریاچه بختگان رهاسازی می‌شود.
وی تاکید کرد: ما معتقدیم که احیای دریاچه بختگان به معنی احیاء مناطق و شهرستان‌های همجوار این دریاچه است و در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم.
نماینده مردم خرامه در مجلس شورای اسلامی در ادامه به سهمیه طلب آب شهرستان خرامه از سد درودزن مربوط به سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: این مقدار آب نیز امسال در اختیار کشاورزان شهرستان قرار خواهد گرفت و پیشنهاد ما این است که سهمیه آب دریاچه بختگان و شهرستان خرامه همزمان رها سازی شود تا میزان هدر رفت آب به حداقل برسد.
وی در پایان به پیگیری‌های صورت گرفته در زمینه پرداخت غرامت بیمه‌های کشاورزی شهرستان خرامه اشاره کرد و یادآور شد: اگرچه پرونده پرداخت غرامت بیمه به کشاورزان شهرستان خرامه بسته شده بود اما در جلسه‌ای که به اتفاق فرماندار و معاون جهاد کشاورزی استان با رئیس صندوق بیمه کشاورزی کشور داشتیم مقرر شد پرونده پرداخت غرامت بیمه محصولات کشاورزی شهرستان خرامه دوباره به جریان افتاده و این غرامت پرداخت شود که امیدواریم هرچه سریعتر به دست کشاورزان برسد.
فارس


کد مطلب: 21989

آدرس مطلب: https://www.hafezkhabar.ir/news/21989/رهاسازی-آب-سد-درودزن

حافظ خبر
  https://www.hafezkhabar.ir