۰
plusresetminus
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:

فرصت نگاه‌داری از عنوان پایتختی کتاب در فارس فراهم است

تاریخ انتشاردوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۸
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به تمدید پایتختی کتاب ایران برای شیراز تا شهریور ۱۴۰۰، گفت: این مجال، زمینه‌ای را برای نگاه‌داشتن عنوان یادشده در استان فراهم ساخته و وظیفه دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مردم‌نهاد است که با همه توان در افزایش فرهنگ کتاب‌خوانی تلاش کنند.
جمشید رضایی و صابر سهرابی
عکس: علی روزیطلب
جمشید رضایی و صابر سهرابی عکس: علی روزیطلب
به گزارش حافظ خبر؛ نخستین نشست ستاد باشگاه‌های کتاب و کتاب‌خوانی کودکان و نوجوانان استان فارس با حضور صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و نمایندگان اداره کل تبلیغات اسلامی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سازمان دانش‌آموزی، اتحادیه صنف کتاب، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، صدا و سیما، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، استانداری، اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، امور روستایی و شوراهای استانداری فارس، بسیج هنرمندان، انجمن‌های ادبی استان، بسیج دانش‌آموزی و شهرداری شیراز در سالن غزل تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد.
صابر سهرابی در این نشست گفت: فرهنگ‌سازی کتاب‌خوانی از اهمیت زیادی برخوردار است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در چند سال گذشته با برگزاری جشنواره‌ها و رویدادهایی تلاش دارد تا گسترده و عمق آن را افزایش دهد.
رئیس ستاد باشگاه‌های کتاب‌خوانی فارس با شناساندن جمشید رضایی به عنوان دبیر باشگاه‌های کتاب‌خوانی و رئیس انجمن کتاب فارس و یادآوری آنکه شیراز برای یک سال دیگر پایتخت کتاب ایران شده است، بیان داشت: این پایتختی را باید در فارس نگه داریم؛ از این رو وظیفه همگانی به ویژه دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مردم‌نهاد تا با همه توان در افزایش فرهنگ کتاب‌خوانی تلاش کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: هرچند امسال شاید کرونا زمینه برگزاری رویدادهای حضوری را گرفته است، ما می‌توانیم در بستر مجازی رویدادهای خود را برگزار کنیم.
جمشید رضایی، رئیس انجمن کتاب فارس و دبیر جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی فارس نیز گفت: شبکه ترویج کتاب‌خوانی رویدادهای چهارگانه جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان، جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب، پایتختی کتاب ایران و مروجین کتاب‌خوانی را داریم که تلاش داریم تا با این هماهنگی‌ها در هر چهار رویداد سربلند باشیم.
رضایی افزود: هر باشگاه از دست کم ۱۰ کودک یا نوجوان و یک مربی خواهد بود که با ثبت آن در سامانه شبکه مروجین کتاب‌خوانی می‌توانند حمایت‌ها و پشتیبانی‌های مادی و معنوی را از سوی ما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کنند.
وی افزود: یکی از پشتیبانی‌ها و حمایت‌های ما تخفیف ۵۰ درصدی خرید کتاب برای اعضای باشگاه‌ها در کتابفروشی‌های ثبت شده در سامانه خواهد بود‌.
گفتنی است رویدادهای کتاب‌خوانی جام باشگاه‌های کتاب و کتابخوانی کودک و نوجوان تا تیرماه ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت و از هم‌اکنون باشگاه‌ها، تسهیلگران و کتابفروشی‌هامی‌توانند در سامانه شبکه مروجین کتاب‌خوانی ثبت‌نام کنند.
کد مطلب : ۲۳۰۵۶
برچسب ها :
شهرحافظ حافظ خبر حافظ نیوز حافظ‌خبر حافظ تالار حافظ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس فرهنگی فرهنگ و هنر فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگ و ادب ادبیات فارسی فارس فارسی زبان فارسی استان فارس شیراز کتاب کتابخانه کتاب ها پایتخت پایتخت ایران ایران جمهوری اسلامی ایران ایرانی شهریور ۱۴۰۰ 6 بهمن بهمن 1399 دستگاه اجرایی وظیفه سازمان مردم‌نهاد سمن کتاب‌خوانی صابر سهرابی دوشنبه کودکان کودک نوجوان جام باشگاه ها باشگاه کرونا شیوع کرونا ویروس کرونا همه گیری کرونا بحران کرونا جشنواره روستایی روستا عشایر جمشید رضایی کتابفروشی محمدمهدی اسدزاده اداره کل تبلیغات اسلامی فارس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سازمان دانش‌آموزی اتحادیه صنف کتاب کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد صدا و سیما صدا وسیمای فارس اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استانداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس امور روستایی و شوراهای استانداری فارس بسیج هنرمندان بسیج انجمن‌های ادبی بسیج دانش‌آموزی شهرداری شهرداری شیراز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما