۰
plusresetminus

۸ پرونده احتکار به ارزش بیش از ۲۲۰ میلیارد ریال در ۱۰ روز ابتدایی بهمن ماه

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۵
رییس سازمان صمت استان فارس گفت: ارزش ریالی این ۸ پرونده بیش از ۲۲۰ میلیارد ریال است که ۳ فقره از این پرونده ها به احتکار دستگاه خودرو و ۵ فقره به احتکار مواد غذایی و محصولات بهداشتی مربوط می شود.
حمید رضا ایزدی 
رییس سازمان صمت استان فارس
حمید رضا ایزدی رییس سازمان صمت استان فارس
به گزارش حافظ خبر؛ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در خصوص تخلفات احتکار در ابتدای ماه جاری گفت: در ۱۰ روز اول بهمن ماه ۸ پرونده احتکار در شیراز تشکیل و برای صدور رای به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
حمیدرضا ایزدی ادامه داد: ارزش ریالی این ۸ پرونده بیش از ۲۲۰ میلیارد ریال است، ۳ فقره از این پرونده ها به احتکار دستگاه خودرو و ۵ فقره به احتکار مواد غذایی و محصولات بهداشتی مربوط می شود.
وی به جزئیات این تخلفات پرداخت و افزود:طی بازرسی های انجام شده از پارکینگ های سطح شهر در سه پارکینگ ۸۸ دستگاه خودرو احتکار شده بود که ارزش ریالی آن ۲۱۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال است.
رئیس سازمان صمت فارس در بخش دیگر از سخنان خود به احتکار در انبارهای مواد غذایی و محصولات بهداشتی اشاره کرد و ادامه داد:همچنین در بازرسی های انجام شده از انبارهای مواد غذایی و محصولات بهداشتی ۵ انبار اقدام به احتکار کالا کرده بودند که ارزش ریالی آن به میزان ۸ میلیارد و ۳۷۵ میلیون ریال است.
ایزدی  افزود:متخلفان به احتکار انواع روغن خوراکی، قند، شکر، رب گوجه فرنگی، برنج، انواع حبوبات، شامپو، پوشک بچه، پودر شوینده و ... اقدام می کردند.
وی با تاکید بر برخورد شدید قانونی با صاحبان کالاها و انبارها در صورت عدم ثبت اطلاعات ورود و خروج کالاها در سامانه جامع انبارها توضیح داد:صاحب یکی از انبارهای یاد شده اطلاعات ورود و خروج کالاهای خود را در سامانه جامع انبارها به ثبت نرسانده بود که برابر قانون تخلف تلقی شده و با متخلف برخورد قانونی می شود.
رئیس سازمان صمت فارس یادآور شد: با توجه به این که رصد و پایش کالاها در سطح کشور از طریق سامانه جامع انبارها صورت می گیرد، ثبت موجودی و ورود و خروج کالا در سامانه جامع انبارها ملاک است و چنانچه صاحبان کالا و مراکز نگهداری نسبت به ثبت نام در این سامانه و ثبت حواله خودداری کنند کالای آن ها به عنوان کالای احتکار ضبط و ثبت شده و مشمول جریمه می شود.
 ایزدی تاکید کرد:بر این اساس ضروریست که مدیران و صاحبان مراکز نگهداری کالا هر چه سریعتر نسبت به ثبت نام در سامانه جامع انبارها اقدام کنند.
وی با ابراز تاسف از این که برخی ها به احتکار کالا در منازل مسکونی می پردازند، گفت:از مردم می خواهیم با مشاهده تخلیه بار به صورت عمده در منازل مسکونی، آن را از طریق تلفن ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صمت فارس یا ۳۲۳۴۰۰۰۰ ستاد خبری اتاق اصناف شیراز و یا ۱۳۵ ستاد خبری تعزیرات حکومتی فارس اطلاع رسانی کنند تا سریعا جهت رسیدگی به این تخلفات اقدام شود.
گزارشگر :
کد مطلب : ۲۳۱۰۲
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما