۰
plusresetminus

اختصاص هزار میلیارد ریال به پروژه‌های عمرانی چهار شهرستان جنوبی فارس

تاریخ انتشارشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۴
نماینده مردم شهرستان‌های لارستان، گراش، خنج و اوز فارس در مجلس شورای اسلامی گفت: یک هزار میلیارد ریال اعتبار با همکاری و توجه ویژه دولت و سازمان برنامه و بودجه به برخی طرح‌های عمرانی بزرگ و راکد در این شهرستان ها اختصاص یافت.
اختصاص هزار میلیارد ریال به پروژه‌های عمرانی چهار شهرستان جنوبی فارس
به گزارش حافظ خبر، دفتر  حسین حسین زاده از  قول این نماینده اعلام کرد: دولت و سازمان برنامه و بودجه در شرایط کنونی و با وجود محدودیت های شدید اعتباری و مالی با پیگیری های فراوان و رایزنی ویژه حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات و بنا به درخواست های مکرر نماینده و مردم این خطه پاسخ مثبت داد و مبلغ یک هزار میلیارد ریال به غیر از بودجه مصوب ، کمک مستقیم برای تسریع در اجرای طرح های مهم این شهرستان ها اختصاص داد.
وی بیان کرد: در آخرین روز از سال ۱۳۹۹ و در آستانه عید نوروز، دولت و سازمان برنامه و بودجه به درخواست نماینده مردم این شهرستان ها موافقت کرد.
حسین زاده گفت: چندین پروژه نیمه‌تمام بر زمین مانده در حوزه انتخابیه وجود دارد که پیشرفت فیزیکی قابل توجهی نداشته است و مردم نیز همچنان چشم‌انتظار ساخت این پروژه‌ها بوده اند و به طور مستمر و مکرر در دیدارها و بازدیدهای مختلف خواستار شتاب بخشی و تسریع در اجرا و اتمام این طرح ها بودند.
نماینده مردم شهرستان های چهارگانه در جنوب فارس اضافه کرد: همچنین قراراست که از هر شهرستان  یک پروژه مهم که اتمام و بهره برداری آن از اولویت های مهم مسئولان امر و مردم است و البته به دلیل کمبود اعتبار تاکنون روند اجرای آنها کند و یا راکد بوده در اولویت تخصیص از محل این مبلغ هزار میلیارد ریالی قرار گیرد.
وی گفت: همچنین موافقت اولیه اختصاص مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال نیز از محل ماده ۵۶ قانون بودجه برای تسریع در اجرای طرح ملی بزرگراه لار- جهرم- بندرعباس و همچنین لار – لامرد اخذ شده است.
این نماینده مجلس نیز پیش تر گفته بود که دولت افزون بر چهار هزار میلیارد ریال در این چهار شهرستان سرمایه‌گذاری کرده است.
حسین زاده بیان کرد: بدون شک این میزان اعتبار و تخصیص اگر چه جوابگوی نیازها ، مسایل و مشکلات انباشت شده در منطقه نیست اما در چنین شرایط سخت و خاص اقتصادی، فشار تحریم های ظالمانه و محدودیت های شدید منابع مالی دولت و البته تبعات اقتصادی که کرونا نیز تحمیل کرده قابل تقدیر است.
وی اضافه کرد: ظرف یک سال گذشته تاکنون رقمی افزون بر یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در شهرستان اوز، یک هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال در  لارستان، بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال در شهرستان گراش و حدود ۴۰۰ میلیارد ریال نیز در شهرستان خنج جذب شده است و بیشتر در حوزه پروژه های خرد و محلی و برای تامین برخی زیرساخت های ضروری و فوری مردم در حوزه بهداشت، ارتباطات، آموزش ، مسکن و یا راه بوده است.
منبع: ایرنا
کد مطلب : ۲۳۲۹۲
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما