مراتع جنگلی امامزاده اسماعیل (ع) اقلید در آتش سوخت

8 ارديبهشت 1400 ساعت 11:53

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اقلید گفت: با تلاش عوامل منابع طبیعی این شهرستان و امدادگران طبیعت شهرستان مرودشت آتش‌سوزی در پنج هکتار از اراضی جنگلی امامزاده اسماعیل (ع) مهار شد.


«اسحاق امیدوار» در این باره گفت: نیروهای گشت منابع طبیعی شهرستان در بررسی وضعیت مراتع جنوبی شهرستان، از وقوع آتش سوزی در مراتع جنگلی امام زاده اسماعیل (ع) مطلع شدند و برای خاموش کردن آتش اقدام کردند.
وی افزود: با توجه به وسعت منطقه، اعضای هنگ امداد طبیعت گل مکان مرودشت و اعضای هنگ امداد طبیعت روستای امام زاده اسماعیل(ع)   به یاری عوامل منابع طبیعی آمدند و با خاموش کردن آتش، از سرایت آن به سایر مناطق جلوگیری کردند.
امیدوار تصریح کرد: بررسی ها نشان می دهد عامل انسانی و بی احتیاطی گردشگران سبب وقوع آتش سوزی در این مراتع شده است و با وجود تلاش سه ساعته نیروها، حدود پنج هکتار از اراضی مرتعی در آتش سوخت.
وی با اشاره به اینکه این آتش سوزی در ارتفاعات منطقه رخ داد، افزود: خوشبختانه به درختان بنه آسیب جدی وارد نشد.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اقلید گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون این چهارمین مورد آتش‌سوزی در مراتع شهرستان اقلید است.
امیدوار از مردم شهرستان اقلید خواست با مشاهده آتش در مراتع و عرصه‌های زیست محیطی، آن را در اسرع وقت به شماره های ۰۷۱۴۴۵۳۵۲۱۳ و یا ۱۵۰۴ یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.
شهرستان اقلید در ۲۶۷ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.


کد مطلب: 23461

آدرس مطلب: https://www.hafezkhabar.ir/news/23461/مراتع-جنگلی-امامزاده-اسماعیل-ع-اقلید-آتش-سوخت

حافظ خبر
  https://www.hafezkhabar.ir