۰
plusresetminus

برای روح سیمین، در فراق جلال

تاریخ انتشارپنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۲
همزمان با صدمین زادروز مادر داستان‌نویسی ایران، «سیمین دانشور» یادواره‌ای در زادگاهش شیراز برگزار خواهد شد.
برای روح سیمین، در فراق جلال
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز چهارشنبه 8 اردیبهشت در گفت و گو با خبرنگاران و با اشاره به فرارسیدنِ هشتم اردیبهشت، زادروز زنده‌یاد دکتر سیمین دانشور، با اعلام‌ خبر گفت: به این مناسبت آیین پایانی جایزه پژوهش‌های ادبی سیمین همزمان با هفته شیراز برگزار می‌شود.
مرتضی جعفری با بیان اینکه این جایزه‌ پژوهشی با محوریت ادبیات داستانی ایران برگزار می‌شود، افزود: دکتر سیمین دانشور با خلق مجموعه داستان‌ها و رمان‌هایی مهم، نقش غیرقابل انکاری در جریان داستان‌نویسی معاصر ایران‌داشته و به همین‌دلیل یک‌جایزه پژوهشی در این حوزه  به میزبانی زادگاهش، به نامِ او نامگذاری شد.‌
وی ادامه داد: شیراز اکنون نیز در حوزه داستان یکی از شهرهای مهم ایران است که تنها در یک دهه اخیر  داستان‌نویسانِ این شهر ۴ بار برنده جایزه جلال آل احمد در این‌حوزه شده‌اند.
جعفری با اشاره به استقبال پژوهشگران‌ از این جایزه ادبی که در موضوعی محدود برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: تاکنون‌ و در فاصله ۴ روز تا پایان مهلت فراخوان، حدود ۶۵ مقاله به دبیرخانه جایزه پژوهش‌های ادبی سیمین‌ ارسال شده است. 
او افزود: برای مقالاتی که توسط داوران‌ انتخاب می‌شوند گواهیِ پذیرش صادر و از سه مقاله در بخش اصلی ادبیات داستانی و بخش ویژه سیمین دانشور، در مراسم بزرگداشت دکتر دانشور تجلیل می‌شود.
معاون شهرداری شیراز گفت: این مراسم شامل دو بخش نشست علمی و آیین پایانی جایزه ادبی خواهد بود که علاوه بر سخنرانیِ تعدادی از نزدیکان سیمین دانشور و تجلیل از برگزیدگان، حسام‌الدین سراج نیز به اجرای موسیقی خواهد پرداخت.
کد مطلب : ۲۳۴۶۵
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما