۰
plusresetminus

آغاز رسمی برنامه‌های هفته ملی کودک در جهرم و بوانات

تاریخ انتشارجمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۰
ویژه برنامه افتتاحیه هفته ملی کودک در استان فارس با اجرای برنامه‌های شاد و جذاب، هدیه کانون فارس به کودکانی بود که در فضای مجازی در این جشن شرکت کردند.
آغاز رسمی برنامه‌های هفته ملی کودک در جهرم و بوانات
به گزارش حافظ خبر؛ برنامه‌های روز جهانی کودک و آغاز این هفته ملی در استان فارس به طور رسمی و با میزبانی مراکز فرهنگی هنری جهرم و بوانات در فضای مجازی آغاز شد.
سعیدرضا کامرانی، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس در این نشست، ضمن تبریک روز جهانی کودک گفت: دنیا با کودکان زیباست.کودکان سرمایه‌های بی‌بدیل زندکی هستند و نمی‌شود برای آن‌ها مثل و مانندی پیدا کرد. حتی وقتی قد می‌کشند و بزرگ می‌شوند، خودشان هم نمی‌توانند جایگزین زمان کودکیشان شوند.
 او افزود: کودکان با همین جثه‌های کوچک، دل‌هایی به وسعت دریا دارند که از آب چشمه‌سارها هم زلال‌تر است. برای فتح قله‌های محبتشان کافی است در مقابل قلب‌های بی‌ریایشان بایستیم و با مهربانی به آن‌ها بگوییم: سلام.
کامرانی در ادامه افزود: راه رسیدن به قلب‌های کودکان آنقدر کوتاه است که با اندک ابراز محبتی نسبت به آن‌ها، می‌شود برای همیشه در دل‌هاشان ماندگار شد. زندگی کودکان عاری از تعلقات دنیاست و گویی تمام زندگیشان در همین واژه‌های ساده، خلاصه می‌شود؛ با این همه، هر چند تمام زندگیشان بازی است اما هیچ گاه بازیچه دنیا نمی‌شوند و خلاصه اینکه دنیا با کودکان زیباست، زیباتر از همه روزهایی که سراغ داریم.
مدیر کل کانون فارس ضمن تبریک روز جهانی و هفته ملی کودک به کودکان ایران و جهان، مربیان، اولیای تربیتی، خانواده‌ها و همه‌ی کسانی که قلبشان برای کودکان می‌تپد، گفت: امیدوارم روز جهانی و هفته ملی کودک برای کودکان ایران و همه کودکان جهان پر از صلح و آرامش باشد؛ دل‌هایشان پر از شادی ولبخند میهمان همیشه‌ی لبانشان.
این برنامه با قرائت نامه کودکان ایران به کودکان جهان ادامه یافت. در این نامه کودکان ایران صلح و دوستی را به جای جنگ و نفرت برای عموم بچه‌ها و مردم کشورهای مختلف آرزو کرده‌اند.
این نامه که به مناسبت روز جهانی و هفته‌ ملی کودک سال ۱۴۰۰ خورشیدی صادر شده، از سوی مسوولان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و دبیرخانه‌ هفته‌ ملی کودک پس از ترجمه، به سفارت‌خانه‌های مستقر در تهران ارسال می‌شود تا به دست بچه‌های دیگر کشورها برسد.
قصه‌گویی، پخش کلیپ شاد، پخش انیمیشن، شعرخوانی اعضای کودک، آموزش سفال و مسابقه دیگر بخش‌های برنامه مجازی کانون فارس در روز جهانی کودک بود.
ما را در واتساپ دنبال کنید: https://chat.whatsapp.com/L8u9s2fZKaIG9Uxy02GNUo
کد مطلب : ۲۳۷۹۴
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما