۰
plusresetminus
مدیرگروه سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:

33 کودک و نوجوان شیرازی، داوران این دوره جشنواره فیلم کودک و نوجوان

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۴
هنر، بزرگ‌ترین ابزار یا گاه می‌توان تنها ابزار فرهنگ‌سازی به ویژه برای کودکان و نوجوانان که آینده‌سازان هر کشور هستند، است. یکی از هنرهای نو و بسیار تأثیرگذار این روزهای جهان را باید سینما دانست که در همه زوایای زندگی انسان امروزی، دارای تاثیرگذاری است.
روح‌الله رنجبری/ عکس: محمدمهدی اسدزاده
روح‌الله رنجبری/ عکس: محمدمهدی اسدزاده
به گزارش حافظ خبر؛ در سومین روز از هفته بزرگداشت حافظ و هفته ملی کودک، روح‌الله رنجبری، مدیرگروه سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با گرامی‌داشت یادروز حافظ گفت: حافظ را شاید بتوان نمود هنر ایرانی دانست. هنری که برآمده از فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی است.
روح‌الله رنجبری ادامه داد: هنر، بزرگ‌ترین ابزار یا گاه می‌توان تنها ابزار فرهنگ‌سازی به ویژه برای کودکان و نوجوانان که آینده‌سازان هر کشور هستند، است. یکی از هنرهای نو و بسیار تأثیرگذار این روزهای جهان را باید سینما دانست که در همه زوایای زندگی انسان امروزی، دارای تاثیرگذاری است.
رنجبری با اشاره به این که کودکان را باید برای سازندگی، پیشرفت، آبادانی، سرافرازی و سربلندی ایران و ایرانی در جهان آماده کرد و هنر و به ویژه سینما، ابزاری برای این فرهنگ‌سازی، باروری و توانمندسازی است، افزود: در این راستا، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، همزمان با 7 استان دیگر کشور و 9 شهر تهران، اصفهان، گرگان، مشهد، همدان، آبادان، بردسیر، رفسنجان و قم، برای سومین بار، جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان را در شیراز نیز پخش خواهد کرد.
مدیرگروه سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس یادآور شد: همه‌گیری بیماری کرونا از زمستان 1398، زمینه‌ای شد تا این جشنواره در سال 1399 برگزار نشود. امسال که با کاهش همه‌گیری و واکسیناسیون همگانی، این جشنواره بار دیگر برگزار شده است، ما نیز توانستیم با پیگیری‌های بسیار، بار دیگر فیلم‌های این جشنواره را در شیراز برگزار کنیم.
وی با اشاره به این که ویژگی بارز این جشنواره، داوری فیلم‌های از سوی کودکان و نوجوانان است، خاطرنشان کرد: امسال ثبت‌نام داوران به صورت اینترتی بود که 33 کودک و نوجوان 6 تا 16 سال فارسی برای داوری فیلم‌ها ثبت‌نام کردند.
روح‌الله رنجبری با اشاره به این که تماشای این فیلم‌ها رایگان است، گفت: از آن جا که فیلم‌ها تنها در سالن سبز تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس پخش می‌شود، در راستای پیروی از شیوه‌نامه‌های بهداشتی ما تنها می‌توانیم از یک دهم گنجایش سالن سبز بهره گیریم. کودکان و خانواده‌هایی که می‌خواهند به تماشای این فیلم‌ها بنشینند می‌توانند هر روز از ساعت 8 بامداد تا 14، به بخش سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه یا تماس بگیرند.  
گفتنی است، این جشنواره از روز 16 مهرماه تا 20 مهرماه، هر روز با پخش دو فیلم در ساعت‌های 15 و 17، در سالن سبز تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، پذیرای کودکان و نوجوانان دوست‌دار سینما خواهد بود.
ما را در واتساپ دنبال کنید: https://chat.whatsapp.com/L8u9s2fZKaIG9Uxy02GNUo
گزارشگر : محمدمهدی اسدزاده
کد مطلب : ۲۳۸۱۴
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما