۰
plusresetminus
استاندار فارس :

تشکیل شورای عالی عشایر با مدیریت استاندار فارس

مشکلات عشایر با اولویت بندی رسیدگی میشود
تاریخ انتشارسه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۲
استاندار فارس گفت: مشکلات جامعه عشایری باید به صورت اولویت‌بندی شده توسط نمایندگان طوایف و ایلات مختلف ارائه شود و مدیریت استان بر اساس این اولویت ها به مشکلات این جامعه رسیدگی خواهد کرد.
محمدهادی ایمانیه
محمدهادی ایمانیه
به گزارش حافظ خبر؛ محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس در دیدار جمعی از نمایندگان جامعه عشایر استان با بیان اینکه عشایر به دو دلیل غیرت و کاری بودن مورد علاقه ما هستند، اظهار داشت: در آموزه‌های دینی ما کسی که کار می‌کند و برای کسب روزی حلال خانواده اش عرق می ریزد مانند مجاهد در راه خدا محسوب می شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس ادامه داد: صفت برجسته عشایر غیرت است و خداوند نیز غیور است  و غیرت الهی به ائمه ما نیز تسری یافته است و در سفر هیات دولت به استان، موضوع عشایر و سلامت این بخش از جامعه مطرح و اعتبارات خوبی برای خانه های بهداشت سیار در نظر گرفته شد و امیدواریم با تجهیز و راه اندازی مراکز خدمات بهداشت سیار خدماتی با کیفیت و آبرومند در زمینه بهداشت و سلامت به عشایر استان فارس عرضه شود.
استاندار فارس با بیان اینکه در زمینه تامین آب شرب و آب مصرفی دام عشایر  گام بزرگی در سفر هیات دولت به استان برداشته شد، گفت: در جلسه ای با حضور برخی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با وزیر جهادکشاورزی داشتیم مباحث خشکسالی استان مطرح شد و پیگیری های خوبی صورت گرفت.
ایمانیه با تأکید بر اینکه قوانین و دستورات دینی در نزول برکات الهی تاثیرگذار است و باید موضوع پرداخت حقوق الهی مانند زکات مانند گذشته مورد توجه عشایر و همه مردم باشد، افزود: هم مسئولین باید به وظایف خود در قبال جامعه عمل کنند و هم دستورات الهی را مدنظر قرار دهیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که شورای عالی عشایر استان برای همفکری برای حل مشکلات جامعه عشایری با مسئولیت و مدیریت شخص استاندار تشکیل می شود، ادامه داد: در این شورا انتظار داریم نمایندگان عشایر که از نخبگان استان هستند چکیده مسائل را با رعایت اولویت ها ارائه کنند.
وی با اشاره به این که دولت سیزدهم با عزم جهادی و نیت مخلصانه وارد میدان خدمت به مردم شده است اظهارداشت: در بازدید رئیس جمهور از یک دامداری در اطراف مرودشت موضوع تامین نهاده دامداران و قیمت گذاری برای فروش محصولاتشان مطرح و پیگیری و رسیدگی به مسائل جامعه عشایر این استان نیازمند ایجاد ساختار مستقل و قوی‌تر در مجموعه جهادکشاورزی استان است و در این زمینه با وزیر جهادکشاورزی گفتگو خواهیم کرد.
در این دیدار صمیمانه نمایندگانی از ایلات و طوایف مختلف عشایر فارس به بیان دیدگاه های خود در زمینه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی پرداختند.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۳۹۶۸
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما