۰
plusresetminus

برپایی ایستگاه «هنر نبوی» در عفیف‌آباد

تاریخ انتشارسه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۹
ایستگاه هنر نبوی کنگره جهانی «محمد(ص)، پیامبر رحمت در آیینه ادب و هنر» طی روز‌های ۲۷ مهر تا ۳ آبان‌ماه در عفیف‌آباد شیراز برپا شده است.
سید تقی سهرابی در بازدید از ایستگاه «هنر نبوی» در عفیف‌آباد
سید تقی سهرابی در بازدید از ایستگاه «هنر نبوی» در عفیف‌آباد
به گزارش حافظ خبر؛ روح‌الله محرری، دبیر اجرایی بخش هنرهای تجسمی ایستگاه هنر نبوی مربوط به کنگره جهانی «محمد(ص)، پیامبر رحمت در آیینه ادب و هنر» امروز، ۳ آبان‌ماه در جمع خبرنگاران درباره بخش‌های گوناگون هنرهای تجسمی و برساخت‌های هنری این ایستگاه گفت: در راستای بزرگداشت هفته وحدت و زادروز فرخنده پیامبر اسلام(ص)، ستاد برگزاری کنگره جهانی محمد(ص)، پیامبر رحمت در آیینه ادب و هنر با برپایی ایستگاه هنر نبوی، پذیرای هنرمندان و هنردوستان شیرازی شد.
وی ادامه داد: از کارهای ارزنده این ایستگاه، شبانه‌های هنرهای تجسمی در سبک‌های نقاشی خط، نقاشی و خوشنویسی بود که در این ۷ روز، پذیرای امیر کاظمی سرچشمه، فرامرز کشتکار، محمدصادق عادل در شب‌های نخست و حمیدرضا رفعتی، صولت‌الله باصری و تنی چند از دیگر اساتید بزرگ هنرهای تجسمی در شب‌های پایانی بودیم تا هنرهای خویش را در ستایش پیامبر مهربانی، ابراز کنند.
محرری افزود: پخش زنده این رویدادها که به صورت تایم لپس تنظیم شد، پس از این نیز بر روی صفحه رسمی کنگره به نشانی artsformuhammad برای دوست‌داران، قابل دیدن خواهد بود. همچنین ۱۰۰ اثر زنده، از نمونه‌های گوناگون خوشنویسی ستایش پیامبر اسلام در این ۷ شب، بر روی لوح فشرده، برای دوست‌داران آماده خواهد شد.
دبیر بخش خوشنویسی ثلث و نسخ کنگره جهانی «محمد(ص)، پیامبر رحمت در آیینه ادب و هنر» و دبیر اجرایی بخش تجسمی ایستگاه هنر نبوی گفت: آثار امیر پژمان، مجتبی رحم‌دار، محسن زرکش، مریم همایونی و علی اوجی در بخش‌های نسخ، شکسته، معلّی و کوفی، زینت‌بخش نمایشگاه یکصد اثر نبوی، خواهند بود؛ در آینده نیز هنرمندان برجسته دیگری هم به آنان خواهند پیوست.
محرری درباره گروه تذهیب این نمایشگاه هم گفت: گروه تذهیب‌کاران به مدیریت مهدی ظهرابی، از اساتید تذهیب استان فارس، تذهیب آثار خوشنویسی را بر دوش دارند.
یادآور می‌شود، این رویداد از بیست و هفتم مهرماه تا سوم آبان‌ماه جاری هر روزه از ساعت ۱۷ تا ۲۱ روبروی درب باغ عفیف‌آباد شیراز برگزار شده و خواهد شد.
گزارشگر : محمدمهدی اسدزاده
کد مطلب : ۲۳۹۷۲
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما