۰
plusresetminus
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:

کارکرد یک ساله این شورا در راستای پیش‌برد فرهنگی استان بود

تاریخ انتشارجمعه ۱۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۰
هم‌راستا با بررسی نقشه مهندسی فرهنگی استان، شورای فرهنگ عمومی استان فارس، ایده خانواده متعالی را نیز در دستور کار خود گذاشت. ایده‌ی که در آن بالندگی و خوشبختی خانواده‌ها را دنبال می‌کنیم.
صابر سهرابی
صابر سهرابی
به گزارش حافظ خبر؛ صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و دبیر شورای فرهنگ عمومی این استان در آستانه فرارسیدن روز فرهنگ عمومی در پیامی، کارکرد یک ساله این شورا را در راستای پیش‌برد فرهنگی دانست و نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
اکنون، در آستانه فرارسیدن 14 آبان، روز فرهنگ عمومی، بسیار خوشبختیم که توانستیم با هم‌یاری و همکار اندیشمندان، دانشمندان، فرهیختگان، هنرمندان و دانشگاهیان، برای نخستین بار در ایران، برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی را به پایان برسانیم و به دست ریاست محترم جمهوری، آن را رونمایی کنیم.
این برش استانی، پس از نشست‌هایی یک ساله، سال گذشته پیش‌نویس آن منتشر و از همگان به ویژه اندیشمندان، دانشمندان، فرهیختگان، هنرمندان و دانشگاهیان خواسته شد تا دیدگاه‌های خود را به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی فارس بفرستند؛ کاری که خود یک همه‌پرسی اندیشه‌ورزانه بود.
در یک سال گذشته، همه دیدگاه‌ها، انتقادها و پیشنهادها گردآوری و در گروه اندیشه‌ورز بررسی شدند و برآیند آن‌ها، هر ماه در نشست‌های شورای فرهنگ عمومی استان، بررسی شد. این رویکرد، در پایان به برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی استان فارس انجامید که 23 مهرماه جاری، در سفر آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، ریاست محترم جمهوری، رونمایی شد.
پس از تدوین این نقشه مهندسی، کار بررسی و تدوین برش شهرستانی نقشه مهندسی فرهنگی شهرستان‌ها، در دستور کار شورای فرهنگ عمومی شهرستان‌ها قرار گرفت که تا کنون 5 شهرستان کار خود را در این زمینه آغاز کرده‌اند.
هم‌راستا با بررسی نقشه مهندسی فرهنگی استان، شورای فرهنگ عمومی استان فارس، ایده خانواده متعالی را نیز در دستور کار خود گذاشت. ایده‌ی که در آن بالندگی و خوشبختی خانواده‌ها را دنبال می‌کنیم.
شورای فرهنگ عمومی در یک سال گذشته ۷ نشست استانی و ۹۳ نشست شهرستانی را برای بررسی و برنامه‌ریزی فرهنگی داشته است.
خوشبختانه می‌توان گفت شورای فرهنگ عمومی در سراسر استان، در گذار بلوغ خود، راهی علمی و اندیشمندانه را پی گرفته است و امید داریم تا از این گذرگاه، فرهنگ فارس را همچون همیشه بر بلندای جهان بنشانیم.
صابر سهرابی
دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس
گزارشگر : محمدمهدی اسدزاده
کد مطلب : ۲۴۰۶۴
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما