۰
plusresetminus

مهلت استاندار فارس به شهرداری و راه سازی برای رفع مشکلات کمربندی شیراز

شرایط واگذاری کمربندی شیراز به شهرداری طی یک ماه آینده مشخص شود
تاریخ انتشاريکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱
استاندار فارس مصوبه شورای ترافیک درباره کمربندی را مجددا ابلاغ می‌کند.
نشست استانداری
نشست استانداری
به گزارش حافظ خبر، محمد هادی ایمانیه، که از ابتدای تصدی جایگاه مدیریت ارشد استان تاکید ویژه‌ای بر ارائه راهکارهای عملیاتی برای کاهش تصادفات جاده ای و پیشگیری از حوادث منجر به مرگ و جراحت داشته‌است در این جلسه تاکید کرد: بلاتکلیفی کمربندی شیراز و رفع اختلافات شهرداری و راه و شهرسازی، سالهاست این محور را به مسیری خطر آفرین تبدیل کرده که جان بسیاری همشهریان و هموطنان ما را گرفته و یا سلامتی آنها را در اثر معلولیت های ناشی از تصادف با مخاطره مواجه کرده است.
استاندار فارس با اشاره به وجود راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت برای رفع مشکلات کمربندی جنوبی و غربی شیراز، عنوان کرد: پیشنهادات کاربردی در قالب یک طرح و با در نظر گرفتن مصوبه دو سال گذشته در شورای ترافیک استان در چند روز آینده جمع بندی شود. 
به گفته وی در مصوبه پیشین شورای ترافیک استان خط کشی، ایمن سازی و ایجاد دوربرگردان ها به عهده اداره کل راهداری و ایجاد کندروها و ساماندهی ورودی و خروجی ها بر عهده شهرداری شیراز بوده است.
به دستور استاندار فارس مقرر شد این مصوبه مجددا مورد بررسی قرار گیرد و تا اوایل هفته آتی توسط وی جهت اجرا به شهرداری و راه و شهرسازی ابلاغ شود.
 رئیس شورای عالی ترافیک استان همچنین بیان کرد:  راهکار بلندمدت رهایی از مشکلات کمربندی شیراز این است که این مسیر به شهرداری واگذار شود.
به دستور دکتر ایمانیه  مقرر شد کمیته‌ای متشکل از نماینده راه و شهرسازی، شهرداری و دفتر فنی استانداری فارس  با در نظر گرفتن مباحث حقوقی شامل تملک ها، برآورد هزینه اجرا و ایمن سازی کل کمربندی نظرات نهایی را  به شورای ترافیک ارائه دهد  و در صورتی که انجام پیش بینی های لازم صورت گرفته باشد بحث واگذاری کمربندی شیراز به شهرداری انجام شود.
استاندار فارس همچنین با بیان اینکه در سفر اخیر ریاست جمهوری به استان فارس اعتباری برای رفع نقاط پر حادثه در نظر گرفته شده است، اظهار کرد:بخشی از این اعتبارات نیز برای رفع مشکلات کمربندی شیراز اختصاص خواهد یافت.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۴۰۸۵
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما