۰
plusresetminus
نیروی انتظامی استان فارس:

سوداگران مرگ در دام نیروی انتظامی

کشف ۱۰۵کیلو حشیش
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۲
فرمانده انتظامی استان از درگیری مسلحانه با قاچاقچیان و سوداگران مرگ و کشف ۴۲۴ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک و حشیش در ورودی شیراز خبر داد.
سوداگران مرگ در دام نیروی انتظامی
به گزارش حافظ خبر، سردار رهام‌بخش حبیبی گفت: بامداد ۱۹ آبان مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اقدامات اطلاعاتی و پلیسی محل تردد قاچاقچیان با یک سواری پژو پارس را در محور "کرمان-شیراز" شناسایی و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی ادامه داد: مأموران با هماهنگی مقام قضائی در قالب چند اکیپ به محورهای مواصلاتی منتهی به شیراز اعزام و پس از ایست و بازرسی مقطعی و کنترل خودروهای عبوری به صورت محسوس و نامحسوس در نهایت خودرو مورد نظر را شناسایی کردند.
فرمانده انتظامی استان فارس افزود: ماموران دستور ایست را صادر که راننده و سرنشین بدون توجه به فرمان پلیس اقدام به فرار کردند و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز، قاچاقچیان از خودرو پیاده و به سمت مأموران انتظامی اقدام به تیراندازی کردند که پس از چند دقیقه درگیری مسلحانه، در نهایت متهمان که عرصه را بر خود تنگ می‌دیدند با استفاده از کوهستانی بودن منطقه و تاریکی هوا خودرو را رها و اقدام به فرار کردند.

حبیبی با بیان اینکه ماموران در بازرسی از خودرو قاچاقچیان، ۱۷۴ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک و ۲۵۰ کیلو حشیش (در مجموع ۴۲۴ کیلو و ۵۰۰ گرم مواد مخدر)کشف کردند، ادامه داد: در این ماموریت یکی از کارکنان انتظامی بر اثر تیراندازی قاچاقچیان از ناجیه پا مجروح و پس از انتقال به بیمارستان و اقدامات اولیه درمانی حال مزاجی وی مطلوب گزارش شده است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه تلاش برای دستگیری راننده و سرنشین متواری که به سمت ماموران اقدام به تیراندازی کرده و متواری شده‌اند با جدیت ادامه دارد، افزود: در این خصوص یک سواری پژو پارس با دو سرنشین که همدستان قاچاقچیان متواری و مالک مواد مخدر بوده‌اند دستگیر و به مقر انتظامی دلالت داده شدند.

وی هشدار داد: استان فارس هیچگاه جولانگاه قاچاقچیان مواد مخدر نخواهد بود و در صورت فعالیت منتظر برخورد قاطع پلیس باشند.

پلیس داراب ۱۰۵ کیلو حشیش کشف کرد

جانشین فرمانده انتظامی استان فارس نیز  گفت: با تلاش مأموران پلیس شهرستان "داراب" ۱۰۵ کیلو حشیش در بازرسی از یک سواری پژو ۴۰۵ کشف شد. 
سردار یوسف ملک‌زاده، بیان کرد: روز گذشته مأموران انتظامی پاسگاه پاسخن شهرستان "داراب" حین گشت زنی در محور "بندرعباس-شیراز" به یک سواری پژو ۴۰۵ مشکوک و دستور ایست را صادر کردند.
وی با بیان اینکه راننده بدون توجه به ایست پلیس متواری شد، عنوان کرد: پس از طی مسافتی تعقیب و گریز ماموران انتظامی با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند سواری پژو را در محورهای خاکی توقیف کنند.
جانشین فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه در بازرسی از آن خودرو، ۱۰۵ کیلو مواد مخدر از نوع حشیش کشف شد، اضافه کرد: در این خصوص یک قاچاقچی حرفه‌ای دستگیر و پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۴۱۳۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما