۰
plusresetminus
نیروی انتظامی استان فارس:

رزمایش آمادگی دستگاه های عضو مدیریت بحران در شیراز برگزار شد

حضور ٧٠٠ راهدار در طرح زمستانه  
تاریخ انتشاردوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۶
رزمایش آمادگی دستگاه های عضو مدیریت بحران برای آغاز طرح امداد و نجات زمستانه امروز دو شنبه ۱آذر با بیش از ۵۰۰نیروی انتظامی و با حضور جمعی از مسئولان فارس در شیراز برگزار شد.  
رزمایش آمادگی دستگاه های عضو مدیریت بحران در شیراز برگزار شد
به گزارش حافظ خبر، فرمانده انتظامی استان فارس  با اشاره به برگزاری این مراسم و رزمایش گفت: بیش از ۵٠٠ نیروی انتظامی در این طرح در اقصی نقاط استان حضور خواهند داشت و نسبت به رفع مشکلات احتمالی اقدام خواهند کرد. 
 
سردار رهام‌بخش حبیبی اضافه کرد: براساس برآوردهای انجام شده شش محور دارای نقاط حادثه‌خیز زمستانی هستند که این محورها توسط نیروهای امدادی که در این طرح فعالیت خواهند کرد ایمن سازی شده تا مشکلات احتمالی خطری را برای مردم نداشته باشد.
 
فرمانده انتظامی فارس ادامه داد: تمام نیروهای خدمت رسان در سطح استان این آمادگی را دارند تا در صورت بروز هرگونه خطرات احتمالی نسبت به برطرف کردن آنها اقدام کنند و لازم به ذکر است که موضوع فرهنگ ترافیکی نیز یکی از اساسی ترین مسائلی است که مردم باید مد نظر داشته باشند.
 
وی عنوان کرد: بیش از ۵۰ درصد از آسیب‌هایی که در حوزه ترافیکی به مردم وارد می‌شود در حوزه فرهنگ ترافیکی است از این‌رو رسانه‌ها و مسئولین حوزه فرهنگ باید اطلاع رسانی لازم را در حوزه ترافیک در اولویت داشته باشند.
 
حضور ٧٠٠ راهدار در طرح زمستانه
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس نیز در این مراسم گفت: ۷۰۰ راهدار در بیش از ۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر محورهای حادثه خیز استان در زمستان حضور خواهند داشت تا در صورت بروز خطرات احتمالی مشکلات مردم را برطرف کند.
 
علیرضا سیاهپور تاکید کرد: بیش از ۹۰ درصد تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز در طرح زمستانه توسط راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس به روز رسانی شده این در حالی است که ۵۲ راهدارخانه ثابت و ۶ راهدارخانه سیار نیز در این طرف فعال خواهند بود.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس افزود: ۷۴ اکیپ ثابت راهداری و ۱۳۵ اکیپ سیار راهداری نیز در طرح امداد و نجات زمستانه امسال در فارس فعالیت خواهند کرد.
 
به گفته این مقام مسئول، یکی از اقداماتی که اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در اولویت فعالیت‌های خود قرار داده است بهسازی راه‌های روستایی است از این رو در تلاش هستیم تا مشکلاتی که در حوزه راهداری و حمل و نقل راه‌های روستایی فارس وجود دارد را برطرف کنیم.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۴۲۴۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما