شورای شهر شیراز:

طراحی و مرمت فضای بیرونی بقاع متبرکه

2 آذر 1400 ساعت 18:08

گزارشگر : منیره خسروبیگ

طبق اعلام رئیس کمیسیون سومین حرم اهل بیت(ع) شورای اسلامی شهر شیراز در طرح این کمیسیون شهرداری مکلف به مرمت نما و طراحی فضاهای پیرامونی بقاع متبرکه شده است.


به گزارش حافظ خبر، رضا محمدیان، رئیس کمیسیون سومین حرم اهل بیت(ع) شورای اسلامی شهر شیراز امروز، ۲ آذرماه در جمع خبرنگران گفت: این کمیسیون برای ارتقای جایگاه سومین حرم اهل بیت(ع) شیراز طرح‌های مختلفی دارد و برای این کار هم باید توجه ویژه‌ای به اماکن مذهبی و بقاع متبرکه داشت.
 
وی افزود: بقاع متبرکه یکی از جاذبه‌های گردشگری مذهبی محسوب می‌شوند که در همین راستا کمیسیون شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) طرحی درباره الزام شهرداری مبنی بر طراحی شهری، محیط پیرامونی و طراحی مرمت نما برای بقاع متبرکه، مساجد تاریخی شهر، مدرسه خان و اماکن مذهبی و اقدام قانونی در خصوص مسجد صاحب‌الزمان(عج) محله سهل‌آباد ارائه کرد که این طرح با حضور ۱۳ نفر اعضای شورا بررسی شد.
 
محمدیان اظهار کرد: در این طرح و نشست شهرداری مکلف شد تا پایان سال جاری با هماهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی و سازمان اوقاف و امور خیریه نسبت به طراحی شهری محیط پیرامونی و طراحی مرمت نما در صورت نیاز برای بقاع متبرکه، مساجد تاریخی شهر، مدرسه خان و اماکن مذهبی که به صورت شاخص هستند، اقدامات لازم را انجام دهد و بودجه اجرایی مناسب اقدامات مذکور را در متمم بودجه سال ۱۴۰۰ و بودجه ۱۴۰۱ پیش‌بینی کند.
 
رئیس کمیسیون سومین حرم اهل بیت(ع) شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد: همچنین در خصوص مسجد صاحب‌الزمان(عج) محله سهل‌آباد در مورد عقب‌نشینی مورد نیاز به علت بازگشایی خیابان اصلی محله سهل‌آباد، شهرداری ضمن اخذ مجوز شرعی لازم برای عقب‌نشینی و تخریب فضای مورد مسیر با تملک زمین معادل و طراحی مناسب و پیش‌بینی بودجه لازم در سال ۱۴۰۱ نسبت به احداث مجدد مسجد مذکور اقدام لازم انجام دهد.


کد مطلب: 24250

آدرس مطلب: https://www.hafezkhabar.ir/news/24250/طراحی-مرمت-فضای-بیرونی-بقاع-متبرکه

حافظ خبر
  https://www.hafezkhabar.ir