۰
plusresetminus
شهرداری شیراز :

مشکلات بازار وکیل شیراز بررسی شد

تاریخ انتشاريکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۴
شهردار شیراز به همراه استاندار فارس، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان و جمعی از مدیران شهری از بازار وکیل بازدید و ضمن گفتگو با بازاریان و کسبه، مسائل و مشکلات این مجموعه تاریخی - اقتصادی را بررسی کردند.  
مشکلات بازار وکیل شیراز بررسی شد
به گزارش حافظ خبر، شهردار شیراز یکشنبه ۷ آذر در حاشیه بازدید شماری از مدیران از بازار وکیل شیراز، گفت: مسائل و مشکلات مختلفی در بازار وکیل وجود دارد که رفع آن به علت میراثی بودن و قدمت این مجموعه، تصمیمات خاصی را می‌طلبد.
 
سید احسان اصنافی افزود: در این راستا مقرر شد با حضور مدیران و مسئولین شیراز همچون میراث فرهنگی، سایر مجموعه‌های خدمات رسان و اداره کل اوقاف و امور خیریه در خدمت نمایندگان کسبه باشیم تا مسائل بازار وکیل بررسی شود. 
 
وی ایمن سازی برخی از سقف‌ها و لزوم جمع آوری آبهای سطحی کف بازار را از جمله مشکلات این مجموعه برشمرد و گفت: در سال‌های گذشته کف بازار توسط شهرداری شیراز سنگفرش شده و کانال‌های تاسیساتی نیز ایجاد شده است.
 
شهردار شیراز خاطرنشان کرد: از دستگاه‌های خدمات رسان می‌خواهیم که تاسیسات شهری خود را در قسمت‌هایی که کانال ایجاد شده به این کانال مشترک منتقل کنند. 
 
اصنافی جداره سازی بازار و رفع مشکل سد معبر را از دیگر مشکلات کسبه عنوان کرد و افزود: کسبه از طریق هیات امنای بازار پیگیر بحث جداره سازی باشند.
 
وی  اضافه کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه نیز در مورد بخشهایی که به صورت موقوفه است همکاری لازم را داشته باشد تا بتوانیم کار را به پیش ببریم.
 
شهردار شیراز تاکید کرد: مجموعه این اقدامات و تعاملات در راستای حفظ بازار وکیل به عنوان یکی از عناصر هویتی و فرهنگی و مرکز اقتصادی شیراز است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۴۲۸۳
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما