۰
plusresetminus
استانداری فارس:

انتصاب معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس

تاریخ انتشارسه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۴
طی مراسمی با قدردانی از تلاش‌های سید احمد احمدی‌زاده در سمت معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، اسماعیل محبی‌پور به عنوان معاون جدید این حوزه معرفی شد.
انتصاب معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس
به گزارش حافظ خبر، استاندار فارس در مراسم تکریم و معارفه معاونان قدیم و جدید سیاسی، امنیتی و اجتماعی، با بیان اینکه نشاط اجتماعی لازمه حیات بشر است، گفت: مشارکت مردم در فعالیت های سیاسی و اجتماعی علیرغم برخی مخالفت ها مورد تاکید امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری قرار داشته و قانون اساسی مترقی نظام جمهوری اسلامی ایران بر این اساس تنظیم شده است.

محمدهادی ایمانیه در مراسم معرفی اسماعیل محبی‌پور به عنوان معاون جدید سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با بیان اینکه جمهوری اسلامی نظامی مبتنی بر مردم سالاری دینی است، افزود: باید فراتر از شعارها بر اساس اعتقاد راسخ امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به صورت جدی در اداره کشور بر حضور و مشارکت مردم تکیه کنیم.

ایمانیه با اشاره به اینکه جلب مشارکت مردم نیازمند مقدماتی است که باید تامین شود، ادامه داد: انتظار داریم میزان مشارکت مردم در انتخابات های آینده بالاتر از گذشته باشد که این موضوع با خدمت بیشتر میسر خواهد شد؛ بزرگترین هدف در این زمینه جلب اعتماد مردم است که هدفی بسیار دشوار ولی ارزشمند است.

ایمانیه با بیان اینکه در زمینه تقسیمات کشوری همه مناطق به دنبال جذب اعتبارات و خدمات بیشتر با ارتقای تقسیمات کشوری است، عنوان کرد: اگر توزیع امکانات و اعتبارات بر اساس عدالت صورت گیرد و حق‌ همه مناطق شهری و روستایی پرداخت شود، تقاضا برای ارتقای تقسیمات کشوری کنترل می شود.

استاندار فارس هدایت فرمانداران استان در مسیر اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی و سیاست های کلی دولت را از وظایف مهم معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برشمرد و تصریح کرد: ۳۶ فرماندار استان فارس که افسران اداره استان هستند باید با نهایت دقت انتخاب شوند و نحوه مشارکت آنها در مدیریت استان و نظارت و هدایت آنان اهمیت زیادی دارد.

ایمانیه هدایت و مدیریت شبکه ای ۳۶ فرماندار، ۹۶ بخشدار، ۱۲۶ شهردار و دهیاران استان را مورد تأکید قرار داد و اظهارداشت: کارهای برجسته و الگویی هر کدام از این مدیران باید مورد توجه و ترویج قرار گیرد.

وی ضمن بیان اینکه داشتن نگاه پیشگیرانه و مطالعه و بررسی موضوعات، مانع از بروز وضعیت اورژانسی در حل مسایل خواهد شد، به حضور قابل توجه خیرین و نیک اندیشان در عرصه های مختلف استان فارس اشاره و اظهار کرد: توجه به سازمان های مردم نهاد و حمایت از آنان برای استفاده از اندیشه خلاق و فکر آزاد آنها باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار فارس تاکید کرد: متکدیان و معتادان متجاهر باید از سطح شهر های استان جمع آوری شوند و وضعیت نابهنجار برخی محلات در زمینه کودکان کار و دیگر آسیب های اجتماعی اصلاح شود.

ایمانیه ورزش و نشاط اجتماعی را از موضوعات مهم و مورد توجه مدیریت ارشد استان فارس برشمرد و افزود: نشاط اجتماعی لازمه حیات بشری است و پیشوایان دینی ما نیز خوش اخلاقی و مزاح را مورد تأیید قرار داده اند.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه ارتباط با نخبگان اداری، دانشگاهی و سایر اقشار بسیار مهم است، گفت: ارتباط و مشورت با نخبگان از سیاست های جدی مدیریت ارشد استان فارس است و معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری باید در این زمینه تلاش کند.

وی با اشاره به اینکه برای تامین امنیت بخش های مختلف جامعه نیازمند کار علمی و پژوهشی هستیم، اظهارداشت: مسائلی که امنیت جامعه را تهدید می کند باید مورد بررسی کارشناسانه قرار گیرد و همواره باید در نظر داشته باشیم که از نظر نظام جمهوری اسلامی ایران امنیت مردم اولویت است نه امنیت مدیران و حاکمان.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه مبارزه با قاچاق یک وظیفه ملی، شرعی و مدیریتی است، افزود: قاچاق تولید کشور را نابود می کند و برای مقابله با آن باید با روش های علمی به سراغ سرچشمه های قاچاق برویم.

ایمانیه با بیان اینکه در حوزه پدافند غیرعامل کار علمی خوبی صورت گرفته و سند این حوزه باید اجرایی شود، افزود: در حوزه اتباع با توجه به گستردگی مشکلات و پیچیدگی موضوع اتباع خارجی باید کار علمی دقیقی صورت گیرد که مبنای برنامه ها و فعالیت های اداره کل اتباع خارجی استانداری فارس قرار گیرد.

اسماعیل محبی‌پور که پیش از این مسئولیت‌هایی در رده‌های فرمانداری، دانشگاه و مدیریت و فرماندهی عالی رده‌های مختلف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عضویت شورای تامین و کمیته‌های سیاسی، امنیتی و اجتماعی و هیئت‌های اجرایی و نظارت انتخابات در استان فارس داشته، دارای تحصیلات دکترا در رشته جغرافیای سیاسی است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۴۲۸۹
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما