۰
plusresetminus
شورای شهر شیراز:

سازمان میادین حلقه مفقوده درآمد پایدار شهرداری

رسیدگی به مشکلات راهی برای توسعه شهری
تاریخ انتشاريکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۷
عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد: سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده های کشاورزی حلقه مفقوده درآمد پایدار شهرداری است.
سازمان میادین حلقه مفقوده درآمد پایدار شهرداری
به گزارش حافظ خبر، افسانه خواست خدایی افزود: رسیدگی به مشکلات سازمان میادین نقش بسزایی در توسعه شهر و شهرداری دارد.

وی در بازدید از سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده های کشاورزی شهرداری شیراز،  با اشاره به عدم تکمیل سایتهای ساماندهی مشاغل ازجمله سایت  سیصد هکتاری قبل از پل فسا، در طول سالهای گذشته، گفت: با گذشت ١۵سال هنوز هیچ اقدامی برای تکمیل سایت شهید منتظری به عنوان یکی از سایتهای ساماندهی مشاغل صورت نگرفته است.

این عضو شورای شهر تصریح کرد: بی توجهی به تکمیل سایتهای ساماندهی مشاغل، سبب ماندگاری انواع مشاغل مزاحم خودرویی، مصالح ساختمانی، ضایعاتی ها، کشتارگاهها، آهن آلات و ... شده است که در راستای ساماندهی این مشاغل و ایجاد در آمد پایدار، تکمیل این سایتها باید در اولویت پروژه های این سازمان و شهرداری قرارگیرد. 

به گفته خواست خدایی، در حوزه ساماندهی مشاغل، استقرار ضایعات فروشان در شهر و عدم جمع آوری و انتقال آنها به بیرون از شهر علاوه بر تبدیل شدن این نوع کارگاه‌ها به مکانی برای عرضه مواد مخدر و ارتکاب انواع جرائم از لحاظ زیست محیطی نیز سلامت ساکنان این محلها را هم به خطر انداخته است. 

وی از استقرار وانت های بار فروش در سطح شهر به عنوان معضل دیگر در این حوزه یاد کرد و افزود: حضور این وانت ها علاوه بر ایجاد منظره نامناسب درشهر، به دلیل تجمع آنها در یک مکان، ترافیک سنگین در این مسیرها را هم ایجاد می کند.
خواست خدایی بر لزوم طراحی سایتهای ساماندهی وانت بارها در مناطق 11گانه شهرداری شیراز تاکید کرد.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۴۳۱۳
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما