۰
plusresetminus
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس:

بهره‌گیری صنعت‌گران و تولید‌کنندگان از سرمایه‌های پژوهشی استان فارس برای رشد تولید

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۲
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس گفت : صنعت‌گران و تولید‌کنندگان از سرمایه‌های پژوهشی استان برای رشد تولید بهره گیرند.
بهره‌گیری صنعت‌گران و تولید‌کنندگان از سرمایه‌های پژوهشی استان فارس برای رشد تولید
به گزارش حافظ خبر، ​​​​​​معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس مراکز علمی و پژوهشی فارس را در کشور و منطقه نمونه دانست و گفت: از همین رو باید از منابع و سرمایه‌های عظیم استان برای هرگونه پژوهش در راستای تولید و صنعت بهره برده شود و استانداری فارس نیز با هماهنگی‌ ، پشتیبانی و مانع زدائی ها برای ایجاد ارتباط بین مراجع پژوهشی و فناوری با مراکز مهم تولیدی استان گام خواهد برداشت. 
 عبدالعلی کریمی در آیین تقدیر از پژوهشگران برتر فارس با اشاره به اینکه استان فارس در علم، فرهنگ، هنر و تولید در سطح کشور در قله است، گفت: آمار و اطلاعات موجود گواه این مساله است. همانگونه که ۱۲ درصد تولیدات کشاورزی در این استان صورت می گیرد و دولت مردمی آیت‌الله دکتر رئیسی با تاسی از مقام معظم رهبری ازموضوعات پژوهشی، علمی و ارتباط بین جامعه علمی و پژوهشی با دستگاه‌های اجرایی و تولید کنندگان و صنعت‌گران حمایت می‌کند. 
وی ابراز داشت: در راس استان فردی دانشگاهی، پژوهش‌محور و معتقد به ارتباط تنگاتنگ بین جامعه علمی و صنعت قرار دارد و امید است در این برهه زمانی شاهد درخشش استان فارس باشیم. 
معاون استاندار فارس با بیان اینکه دغدغه اصلی رهبر معظم انقلاب پژوهش و تولید است، عنوان داشت: ایجاد پل ارتباطی بین این دو موضوع از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که متاسفانه به نظر می‌رسد در این زمینه تاکنون کوتاهی شده است. 
کریمی افزود: مرجعی که بتواند بین مراجع علمی و پژوهشی و تولید و صنعت هماهنگی ایجاد کند وجود ندارد و این کمبود بسیار محسوس است. 
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس با تاکید بر اینکه ایجاد مرجع هماهنگی در این زمینه ضروری است، اظهار داشت‌: جامعه علمی استان از مراجع تولیدی گلایه‌مندند که چرا امور پژوهشی خود را به خارج از استان واگذار می‌کنند. 
کریمی فارس را استانی تولیدمحور خواند و گفت: این مهم به‌خصوص در حوزه کشاورزی به چشم می‌خورد اما متاسفانه با مشکل مهم تحلیل منابع آبی مواجه هستیم که می‌طلبد مراکز علمی و پژوهشی در این زمینه ورود و بررسی کنند که چطور می توان با کمترین مصرف آب، تولیدات کشاورزی افزایش پیدا کند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس تحقیق و پژوهش را کلید حل مشکل کم آبی استان دانست و افزود: افزون بر این در تولیدات صنعتی نیز باید پاسخگوی نیاز‌ها باشیم و از همین رو ضروری است ارتباط بین صنعت و دانشگاه تقویت شود. 
وی ابراز امیدواری کرد که منابع مالی با توجه به مشکلات اقتصادی کشور در امر پژوهش و فناوری‌های جدید کاهش پیدا نکرده بلکه افزایش یافته است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۴۳۷۴
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما