بیانیه هسته بین الملل ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس :

شایسته است که آقای مهدوی کیا از مردم فلسطین عذر خواهی کند

4 دی 1400 ساعت 18:10

مولف : آرش جوکار

بیانیه هسته بین الملل ناحیه بسیج دانشجویی فارس در رابطه با اقدام مهدوی کیا: شایسته است که جناب آقای مهدوی کیا از مردم شریف و بزرگوار ایران و مظلومین جهان اسلام بالاخص مردم فلسطین عذرخواهی کند.


به گزارش حافظ خبر؛ هسته بین الملل ناحیه بسیج دانشجویی فارس در رابطه با اقدام مهدوی کیا بیانیه ای را صادر کرد که متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است.

*وَلَا تَرْكَنُوا إِلَى الَّذِينَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ وَمَا لَكُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِيَاءَ ثُمَّ لَا تُنْصَرُونَ*
و به كسانى كه ستم كرده‏ اند متمايل مشويد كه آتش [دوزخ] به شما مى ‏رسد و در برابر خدا براى شما دوستانى نخواهد بود و سرانجام يارى نخواهيد شد. 
(سوره مبارکه هود، آیه ۱۱۳)


ما ملت امام حسینیم؛ این جمله ی طلایی سید شهدای جبهه های مقاومت، سردار عالی مقام، حاج قاسم سلیمانی است که افق آینده انقلاب را روشن می‌سازد و خط مشی ما را تا ابد در پیش روی ترسیم می‌کند. 
امام حسین (علیه السلام) با شهادت خویش، به همه عالم نشان داد که در برابر ستمکاران از پای ننشینند، بالاخص در برابر ظالمانی که حتی به کودکان شیرخواره رحم و مروتی ندارند، ستمکارانی که در طول تاریخ در چهره های گوناگون رخ نموده اند و امروزه به هیئت رژیم جنایت کار صهیونیستی به ظلم و ستم مشغول هستند. 
از کدامین جنایات آنها بگوییم؟
از غصب کشور فلسطین، کشتار بی‌ رحمانه مردم آن دیار، آوارگی کودکان بی‌گناه یا وقایع خونبار و نسل کشی ها؟
اینها وقایعی هستند که در جان هر آزاده ای آتش می افشاند و قلب آدمی را سراسر اندوه می سازد. 
آقای مهدوی کیا سرمربی تیم امید ایران، با پوشیدن لباس آلوده به پرچم منحوس رژیم جنایت کار صهیونیستی، به این رژیم جنایت کار مشروعیت بخشیده است، در حالی که حتی ستارگان دنیای عرب همچون کشور الجزایر در حمایت از مردم فلسطین به این رژیم جنایت کار پشت نمودند.
بی اعتنایی به مسئله فلسطین، قلب تپنده جهان اسلام،  نه تنها در این مورد بلکه در وقایع مختلف مایه بسی تأسف است، چنین رفتارهایی از سوی سردمداران ورزش این مرز و بوم که الگوی جوانان کشور هستند شرم آور است، رفتارهای ناپسندی که در تاریخ ورزش کشور بی سابقه نبوده است ولیکن تکرار آن قطعا احساسات مردم شریف ایران را جریحه دار می کند. 
در اذهان مردم جهان، جمهوری اسلامی ایران داعیه دار دفاع از  مظلومان و همه ارزش های انسانی مدارانه و دینی بوده است و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است، اما اینکه در این عرصه ، عده ای نسبت به آرمان های اساسی جمهوری اسلامی ایران و جهان اسلام بی اعتنا بوده و یا به آنها دهن کجی کنند، بدون شک پذیرفته نیست. 
 شایسته است که جناب آقای مهدوی کیا  از مردم شریف و بزرگوار ایران و مظلومین جهان اسلام بالاخص مردم فلسطین عذرخواهی نموده و مسئولین امر، در وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران نیز بایستی نسبت به عدم تکرار چنین مواردی در آینده دقت کافی مبذول داشته و اقدامات لازم را انجام نمایند.
هسته ی بین الملل بسیج دانشجوبی استان فارس، 


کد مطلب: 24434

آدرس مطلب: https://www.hafezkhabar.ir/news/24434/شایسته-آقای-مهدوی-کیا-مردم-فلسطین-عذر-خواهی-کند

حافظ خبر
  https://www.hafezkhabar.ir