۰
plusresetminus
دکتر محبی پور معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس

برای حل سریع مشکلات مردم سه روستای رودبال استهبان مصمم هستیم

تاریخ انتشارشنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۶
دکتر محبی پور معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار در حاشیه سفری که به استهبان به منظور مراسم تودیع و معارفه فرماندار این شهرستان در تاریخ 1400/10/9 داشت در پاسخ به سوال مدیرمسئول نشریه استهبانی دیگر در خصوص نگاه و رویکرد استانداری فارس برای حل مشکل 15 ساله مردم روستاهای آب بند، بردنو و پل شکسته و تثبیت خط مرزی بین شهرستان های استهبان و داراب گفت : یکی از موضاعاتی که در سفر روز قبل مدیر کل تقسیمات کشوری وزارت کشور به استان فارس ( 8 دیماه 1400 ) مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت همین موضوع  بود .
برای حل سریع مشکلات مردم سه روستای رودبال استهبان مصمم هستیم
به گزارش حافظ خبر؛ دکتر اسماعیل محبی پور معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار در حاشیه سفری که به استهبان به منظور مراسم تودیع و معارفه فرماندار این شهرستان در تاریخ 1400/10/9 داشت در پاسخ به سوال مدیرمسئول نشریه استهبانی دیگر در خصوص نگاه و رویکرد استانداری فارس برای حل مشکل 15 ساله مردم روستاهای آب بند، بردنو و پل شکسته و تثبیت خط مرزی بین شهرستان های استهبان و داراب گفت :
یکی از موضاعاتی که در سفر روز قبل مدیر کل تقسیمات کشوری وزارت کشور به استان فارس ( 8 دیماه 1400 ) مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت همین موضوع  بود .
معاون استاندار فارس ادامه داد : هرچند که معتقدیم که خط و مرزهای بین شهرستان ها فقط موضعیت اداری دارد و گرنه بین استهبان و داراب و نی ریز و بختگان قائل به این خط کشی ها نیستیم ، اما به جهت اینکه مردم از سردرگمی خارج شوند وظیفه داریم تکلیف این قضیه را روشن کنیم که انشالله بعد از استقرار آقای کارگر در فرمانداری استهبان یک بررسی میدانی توسط ایشان انجام خواهد شد و بعد از آن خود من به منطقه سفرخواهم کرد و ضمن بازدید و صحبت با اهالی اون منطقه تکلیف را مشخص خواهیم کرد.
محبی پور در پاسخ به سوال استهبانی دیگر در خصوص زمان تقریبی این تعیین تکلیف گفت : ابتدا باید بررسی توسط ما انجام شود و نتیجه به وزرات کشور اعلام شود و اینکه فرآیند این بررسی در وزارت کشور چقدر زمان بر باشد معلوم نیست و بررسی میدانی انجام شود ، ولی سعی می کنیم زود به نتیجه برسد ، چون که مجموعه استانداری هم به دنبال این است که این موضوع هر چه سریعتر این مشکل حل شود تا از بعضی از مشکلاتی که در این خصوص وجود دارد از بلاتکلیفی خارج شویم.
مراسم تودیع احمدرضا کمالی سروستانی و معارفه یوسف کارگر به عنوان فرماندار شهرستان استهبان پنجشنبه نهم دی ماه با حضور دکتر محبی پور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار فارس و مسئولان شهرستان در سالن شهید فقیهی فرمانداری شهرستان استهبان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری استهبان فردا  پس از تلاوت کلام الله مجید و پخش سرود ملی احمدرضا کمالی سروستانی فرماندار استهبان ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان و حضار، گزارشی از عملکرد ۳۴ ماهه مسئولیت در فرمانداری استهبان را ارائه کرد .
کمالی سروستانی ضمن بیان بخشی از اقدامات انجام شده جهت راه اندازی مجدد شرکت های تولیدی غیرفعال و تاسیس کارگاه های تولیدی به منظور اشتغالزایی ، به اقدامات حوزه عمرانی مثل دیوارکشی بیمارستان،  احداث مدارس جدید و … اشاره کرد و پیشرفت های این حوزه ها را قابل تامل دانست .
کمالی سروستانی ضمن تقدیر و تشکر از تمامی مردم و مسئولین ادارات شهرستان موفقیت های کسب شده را مرهون تلاش تمامی عزیزان دانست و از اینکه خدمتگزاری اش در این مدت مورد قبول مردم واقع شده است ابراز خوشحالی کرد.

در ادامه رزاقی رئیس دادگستری شهرستان استهبان ضمن تشکر از زحمات و تلاش های آقای کمالی و سپاسگزاری به دلیل هماهنگی و ارتباط خوب ایشان با مجموعه دادگستری برای آقای کارگر آرزوی موفقیت کرد.
دکتر محبی پور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار فارس با ابراز خرسندی از اینکه در جمع مردم استهبان حضور دارد،  نهم دی روز بصیرت را به حضار تبریک گفت و یاد و خاطره سردار سلیمانی را گرامی داشت.
محبی پور ضمن تقدیر از زحمات خوب و قابل قبول کمالی سروستانی و رضایت عموم مردم از ایشان ادامه داد: آقای کارگر از نیروهای خوب وزارت کشور هستند و در قسمت های مختلفی مثل بخشداری ، معاونت فرماندار و کارشناسی های استانداری دارای تجارب خوبی است که می بایست از همه این تجربیات در راستای اهداف دولت سیزدهم با هدف بالندگی استهبان استفاده کند و راه جناب آقای کمالی را ادامه دهد.

معاون استاندار فارس تکالیفی را برای فرماندار جدید استهبان مشخص کردند و با بیان اینکه هیچ عهد اخوتی با هیچکس نبسته ایم ، ادامه خدمت مسئولین را در گرو انجام موفق تکالیفی دانست که قانون برای هر پست مشخص کرده است دانست و از مردم خواست تا با دقت فعالیت فرماندار را زیر نظر داشته باشند و در خصوص این تکالیف از وی مطالبه گری کنند.
نخستین تکلیف انجام وظائف ۴۲ گانه ی فرمانداران در حوزه های سیاسی ، امنیتی ، اجتماعی و فرهنگی دانست و وظیفه فرمانداران را بسیار خطیر دانست .
نکته دوم کادر یابی و کادر سازی برای انقلاب اسلامی است که انتظار می رود آقای کارگر به عنوان فرماندار در پایان مسئولیتشان با ایجاد ظرفیت ها در محیط کار و ادارات شهرستان چند نفر را به عنوان مدیرکل ، فرماندار ، نماینده مجلس و … از استهبان معرفی کنند و مسئولیتهای شهرستانی را  را ترجیحا در اختیار نیروهای بومی با استعداد قرار دهید.
سومین نکته تلاش حداکثری برای رفع مشکلات و قدم برداشتن در مسیر توسعه همه جانبه می باشد . یعنی پیشرفت با کمترین آسیب به محیط زیست و منابع طبیعی انجام گیرد و با در نظر گرفتن سند چشم انداز شهرستان برای آینده کار کنیم نه برای حال.
نکته چهارم تقویت جریان انقلابی است با ارتباط با موثران و فعالان جهادی ، بسیج عزیز ، ائمه جمعه و جماعات و دلسوزان واقعی انقلاب در شهرستان و این تقویت با ید دوطرفه باشد تا به فسادتیزی دولت در شهرستان کمک کند.
هماهنگ سازی شوراهای شهرستانی مثل شورای تامین ، شورای اداری ، شوراهای اسلامی شهر و روستا پنجمین نکته ای بود که محبی پور به آن تاکید داشت و با بیان اینکه در استهبان این مورد بسیار خوب است تاکید کرد می بایست در جهت بهتر شدن آن تلاش کرد.
ششمین نکته شناسایی نقطه ای و جزء به جزء مشکلات مردم در تمامی دهیاری ها ، بخشداری ها و نهایتا فرمانداری بود که معاون استاندار به عنوان یکی از تکالیف فرماندار جدید استهبان به آن اشاره کرد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار فارس در خصوص نحوه انتصاب یوسف کارگر به عنوان فرماندار استهبان با اشاره به اینکه استاندار از اختیارات خودشان استفاده کردند و تصمیم گرفته شد که آقای کارگر لباس خادمی مردم استهبان را بپوشد و ادامه داد انتظار داریم همه مردم و مسئولین با همدلی و دست در دست هم دادن شرایط بهتری برای شهرستان استهبان فراهم آورند.
در ادامه حکم انتصاب اقای کارگر و تقدیر از آقای کمالی با امضای دکترمحمدهادی ایمانیه استاندار فارس قرائت و تقدیم ایشان گردید.

در بخش پایانی این مراسم یوسف کارگر فرماندار جدید استهبان در سخنانی خدا را بابت اینکه موهبت خدمتگزاری مردم استهبان را نصیب ایشان کرده شکرگزاری و از خدا خواست تا در پایان مدت مسئولیتش شرمنده خدا و مردم نباشد .
کارگر گزارشی از سابقه مدیریتی خویش را به استحضار حضار رسانید و اظهار امیدواری کرد بتواند با اتکا با این تجربه چندساله در راه اعتلای استهبان قدم بردارد و تاکید کرد که بنای فعالیتش در استهبان وحدت ، همدلی ، وفاق و تعامل خواهد بود و فرمانداری استهبان مامن همه سلایق و گروه ها خواهد بود .
فرماندار استهبان ظرفیت های استهبان را بسیار بالا دانست و با توجه به بارش باران رحمت الهی در روز معارفه این را به فال نیک گرفت و آرزو کرد که این بارش باعث خیر و برکت فراوان در شهرستان باشد .
کارگر همچنین از تلاش های احمدرضا کمالی سروستانی تقدیر و تشکر کرد و برای ایشان آرزوی موفقیت کرد.
شایان ذکر است فرماندار جدید استهبان از اهالی آباده طشک و دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته ی برنامه ریزی شهری است که قبل از این سمت هایی همچون ، معاون فرماندار ارسنجان،معاون سیاسی و اجتماعی شهرستان قشم استان هرمزگان، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان کنارک و بخشدار زر آباد استان سیستان و بلوچستان را تجربه کرده است.

 
حاشیه های مراسم :
در بین مراسم آقای سمیع پور به عنوان نماینده بخش مرکزی و رضا پرچمی به عنوان نماینده شورای اسلامی شهر استهبان دقایقی صحبت کردند و ضمن تقدیر از آقای کمالی برای آقای کارگر آرزوی موفقیت کردند.
از حواشی این جلسه عدم حضور حجه الاسلام والمسلمین حاج شیخ مصطفی خاوری در جلسه بود که با ارسال پیامی در فضای مجازی  علت این موضوع را بدقولی استاندار فارس در خصوص عدم هماهنگی با ایشان برای انتخاب فرماندار شهرستان بیان کرده بود .
همچنین کاربران فضای مجازی نسبت به این انتصاب و عدم استفاده از نیروهای توانمند بومی واکنش هایی از خود نشان دادند و سوالاتی از رابطین نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی داشتند که بی جواب ماند.
از دیگر حواشی این مراسم ،  ارسال سه پیام به اعضای شورای اداری مبنی بر برگزاری ، لغو برگزاری و مجددا برگزاری  جلسه در کمتر از ۱۰ ساعت بود.
پایان / مجید فرهمندی
کد مطلب : ۲۴۴۷۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما