۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

بهبودی ۵۰۴ هزار و ۴۱۴ بیمار مبتلا به کروناویروس در فارس از ابتدای شیوع بیماری تاکنون

تاریخ انتشارجمعه ۱۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۸
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز، هفدهم دی ۱۴۰۰، اعلام کرد.
بهبودی ۵۰۴ هزار و ۴۱۴ بیمار مبتلا به کروناویروس در فارس از ابتدای شیوع بیماری تاکنون
به گزارش حافظ خبر،به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۸۵۲ هزار و ۸۴۱ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۵۱۳ هزار و ۴۲۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۵۷۳ هزار و ۱۴۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۴۴۹ هزار و ۳۲۶ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۲۷۹ هزار و ۶۹۸ مورد تست سریع انجام شده و ۶۴ هزار و ۹۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۲۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۷۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۷۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته سه هم استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت هزار و ۴۲۲ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۰۴ هزار و ۴۱۴ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به ۶ میلیون و ۷۵۲ هزار و ۴۷۶ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۲۴۶ هزار و ۷۴۰ دُز نوبت اول، دو میلیون و ۹۴۲ هزار و ۸۹۷ دُز نوبت دوم و ۵۶۲ هزار و ۸۳۹ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۴۵۲۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما