۰
plusresetminus
میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی:

برگزاری نشست فرصت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در استان فارس

تاریخ انتشارشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۰
نشست فرصت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باهدف نقش دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در اجرای تورهای استان فارس و بررسی ظرفیت‌های تولید و صادرات صنایع‌دستی استان فارس برگزار شد.
برگزاری نشست فرصت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در استان فارس
به گزارش حافظ خبر، سید علی‌نقی طبیب لقمانی، معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس اظهار کرد: باید با افزایش ظرفیت خط هوایی بین شیراز و جابه‌جایی خطوط هوایی در طی مدت جام جهانی زمینه بیشتر ورود گردشگران را فراهم آوریم.
 معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس ادامه داد: باید نمایشگاه صنایع‌دستی فارس که در زمان انجام بازی‌های جام جهانی در قطر دایر می‌شود رویکردی صادراتی داشته باشد.

طبیب لقمانی بیان کرد: باید با استفاده از ظرفیت ایرانی‌ها مقیم و ارتباط با شرکت‌های تبلیغاتی جام جهانی و فضای مجازی نهایت استفاده را در معرفی ظرفیت‌های گردشگری و صنایع‌دستی داشته باشیم.
هادی شه‌دوست شیرازی اظهار کرد: ظرفیت جام جهانی قطر برای استان فارس به‌واسطه ارتباط و قرابت نزدیک هم استانی‌های فارسی در کشورهای حوزه خلیج‌فارس و به‌ویژه قطر فرصت مغتنمی در گردشگری است که باید با برنامه‌ریزی بخش‌های خصوصی و دولتی نهایت بهره را ببریم.
مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس ادامه داد: ما دوران بسیار سختی را در گردشگری پشت سر گذاشته‌ایم و این حوزه آسیب‌های جدی دیده است و شاید این فرصت کوتاه مرهمی خواهد بود.
او بابیان اینکه فرصت جام جهانی قطر ظرفیت و فرصتی بی‌نظیر است، گفت: باید با برنامه‌ریزی برای فرصت‌های بین بازی‌های جام جهانی آژانس‌های ما برای ورود این گردشگران اقدام کنند.

شه‌دوست شیرازی افزود: هم در بخش حاکمیتی و هم در بخش مردمی روابط خوبی با کشور قطر داریم و استفاده از ظرفیت استان فارسی‌های مقیم این کشور فرصت بی‌بدیلی را فراهم کرده است.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس بیان کرد: در حوزه صنایع‌دستی با دایر کردن نمایشگاه و عرضه توسط اتحادیه صنایع‌دستی فارس که تجارب خوبی در این زمینه دارد و با نگاه متفاوت و استفاده از ظرفیت‌های دو شهر جهانی صنایع‌دستی شیراز و منبت آباده و شهر ملی فیروزآباد از این فرصت طلایی استفاده کرد.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۴۵۳۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما