۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

بستری ۴۱۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان های فارس

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۱
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز یکشنبه، نوزدهم دی ۱۴۰۰، اعلام کرد.
بستری ۴۱۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان های فارس
به گزارش حافظ خبر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۸۵۶ هزار و ۱۵۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۵۱۳ هزار و ۷۶۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۶۱۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۴۴۹ هزار و ۵۵۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۲۸۰ هزار و ۵۴۰ مورد تست سریع انجام شده و ۶۴ هزار و ۲۱۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۶۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۱۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۷۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک هم استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست داد و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به هفت هزار و ۴۲۹ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۰۴ هزار و ۸۱۷ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به ۶ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۲۱ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۲۴۸ هزار و ۹۱۶ دُز نوبت اول، دو میلیون و ۹۴۸ هزار و ۷۳۳ دُز نوبت دوم و ۶۰۸ هزار و ۳۷۲ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

 
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۴۵۳۹
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما