سازمان بسیج سازندگی استان فارس:

همدلی به موقع جهادگران این بار در وقوع سیل شهرستان رستم

26 دی 1400 ساعت 12:01

گزارشگر : منیره خسروبیگ

در پی بارندگی های روز شنبه 25 دی ماه در شهرستان رستم و وقوع سیل و طغیان رودخانه فهلیان متاسفانه باعث آبگرفتگی معابر، خیابان  و منازل شهر کوپن و روستای تل افغان شد.


به گزارش حافظ خبر، رحمت الله نیکنام مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه مقاومت رستم در این خصوص بیان کرد: خروش رودخانه فهلیان و وقوع سیل از غروب آفتاب روز گذشته آغاز شد و متاسفانه باعث خسارت به بسیاری از خانه ها و زمین های کشاورزی شده است و هم اکنون در حال برآورد میزان خسارت هستیم و تا کنون مشخص شده که حدود 15 خانه و و بیش از 70 هکتار از زمین های کشاورزی که در نزدیکی رودخانه بودند آسیب بیشتری دیده اند.

وی افزود: از همان دقایق وقوع  سیل گروه های جهادی در منطقه حاضر بودند و مشغول خدمات رسانی گردیدند و هم اکنون 7 گروه جهادی به استعداد 80 نفر مشغول کمک رسانی هستند. اقدامات اولیه  در راستای باز کردن معابر ، تخلیه و پاکسازی گل و لای ، جابجایی اثاثیه منزل و ... بود و خوشبختانه همکاری خوبی بین نیروهای هلال احمر ، اداره راه و شهر سازی و شهرداری وجود دارد.
نیکنام ادامه داد: شهر کوپن در 25 کیلومتری مرکز شهرستان رستم قرار دارد و در روستای تل افغان حدود  70 خانوار ساکن هستند و امیدواریم با کمک های مردمی و حمایت نهادهای دولتی بتوان به این خانواده ها و افراد سیل زده کمک های ویژه ای کرد تا بخش از خسارت های وارد شده جبران شود.
 در این اقدامات و کمک رسانی ها گروه های جهادی مختلفی حاضر بوده اند و حتی از شهرستان های همجوار بویژه نورآباد ممسنی نیز در منطقه حاضر و مشغول خدمت رسانی هستند.


کد مطلب: 24596

آدرس مطلب: https://www.hafezkhabar.ir/news/24596/همدلی-موقع-جهادگران-این-بار-وقوع-سیل-شهرستان-رستم

حافظ خبر
  https://www.hafezkhabar.ir