۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

بستری ۸۱ بیمار جدید مثبت و مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان های فارس

در ۲۴ساعت گذشته
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۷
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز چهارشنبه، بیستم و نهم دی ۱۴۰۰، اعلام کرد.
بستری  ۸۱ بیمار جدید مثبت و مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان های فارس
به گزارش حافظ خبر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۸۷۷ هزار و ۳۰۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۵۱۷ هزار و ۲۱۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۵۹۲ هزار و ۵۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۴۵۲ هزار و ۷۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۲۸۵ هزار و ۲۵۱ مورد تست سریع انجام شده و ۶۵ هزار و ۱۴۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۸۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۲۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هفت هزار و ۴۵۴ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۰۷ هزار و ۲۷۷ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هفت میلیون و ۶۳ هزار و ۹۹۴ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۲۶۱ هزار و ۵۹۱ دُز نوبت اول، دو میلیون و ۹۷۸ هزار و ۱۲۰ دُز نوبت دوم و ۸۲۴ هزار و ۲۸۳ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۴۶۲۳
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما