۰
plusresetminus
هشدار دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

نارنجی شدن وضعیت کرونایی شیراز و ۳ شهرستان فارس

ضرورت افزایش ایمنی با دریافت دز سوم واکسن
تاریخ انتشارجمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۶
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام اینکه بر اساس آخرین گزارش کرونا در کشور، وضعیت شیراز، گراش، کوار و زرقان به رنگ نارنجی درآمده است، شرایط به وجود آمده را تهدیدی برای تمامی مردم عنوان کرد.
نارنجی شدن وضعیت کرونایی شیراز و ۳ شهرستان فارس
به گزارش حافظ خبر، سید وحید حسینی با اعلام این خبر از افزایش موارد ابتلا و بستری طی روزهای اخیر خبر داد و از مردم استان فارس خواست تا شرایط کنونی را یک زنگ هشدار جدی قلمداد کنند.

وی تاکید کرد: ورود به مرحله نارنجی به منزله این هشدار است که هرگونه سهل انگاری می تواند موجب مواجهه با یک بحران جدی و ایجاد پیامدهای ناگوار برای سلامت عزیزانمان شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن رعایت جدی شیوه نامه های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و پرهیز از تجمعات، از مردم استان خواست تا در شرایط کنونی که امیکرون به سرعت در حال گسترش است، ایمنی خود را تا حد امکان در برابر این بیماری افزایش دهند که مهم ترین توصیه در این زمینه، دریافت واکسن و به ویژه تکمیل واکسیناسیون با دریافت دز سوم واکسن است.

 سید وحید حسینی با اعلام اهمیت موضوع واکسیناسیون در شرایط کنونی، از تلاش برای دسترسی آسان مردم استان به واکسن با اجرای طرح «هر محله_ یک پایگاه واکسیناسیون» خبر داد و گفت: در همین راستا به نحوی برنامه ریزی شده تا مراکز خدمات جامع سلامت استان امکان تزریق واکسن به مراجعه کنندگان را داشته و مردم بتوانند هرچه سریع تر، با دریافت به موقع واکسن، در برابر این بیماری ایمنی بالاتری داشته و موج جدید بیماری پیامدهای منفی کمتری را در جامعه به همراه داشته باشد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه نباید طولانی شدن کرونا موجب عادی پنداری در برابر این بحران شود، از عموم مردم استان فارس خواست تا همچنان از تجمعات پرهیز کرده و از سلامت خود و دیگران در برابر این بیماری محافظت کنند.

مسوول ارشد حوزه سلامت فارس ضمن اعلام آمادگی تمامی مراکز ارائه خدمات سلامت استان برای مقابله با موج ششم بیماری و حفظ سلامت مردم استان، از مسوولان دستگاه های اجرایی نیز خواست تا از مواردی نظیر برگزاری تجمعات در استان جلوگیری شود تا بتوانیم از موج جدید بیماری عبور کرده و از وضعیت تهدیدآمیز کرونایی خارج شویم.

 
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۴۶۹۴
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما