۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

بستری ۱۵۰ بیمار جدید مثبت و دارای علایم کرونا در فارس

هشدار
تاریخ انتشاردوشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۵
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز دوشنبه، نهم اسفند ۱۴۰۰، اعلام کرد.
بستری ۱۵۰ بیمار جدید مثبت و دارای علایم کرونا در فارس
به گزارش حافظ خبر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۶۰ هزار و ۸۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۰۶ هزار و ۵۱۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۰۵ هزار و ۴۷۸ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۰۷ هزار و ۳۱۶ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۵۴ هزار و ۶۰۶ مورد تست سریع انجام شده و ۹۹ هزار و ۱۹۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۵۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون هزار و ۲۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۸۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت هزار و ۸۰۳ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۸۹ هزار و ۵۱۴ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هفت میلیون و ۸۰۹ هزار و ۷۵۹ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۳۶۳ هزار و ۷۷۳ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۴۸ هزار و ۶۹ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۳۹۷ هزار و ۹۱۷ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۴۹۲۲
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما