۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

ابتلای ۶۰۷ هزار و ۷۲۷ نفر در فارس به کروناویروس

از ابتدای شیوع تاکنون
تاریخ انتشارسه شنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۶
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را ازت ابتدای شیوع تا امروز دهم اسفند ۱۴۰۰، اعلام کرد.  
ابتلای ۶۰۷ هزار و ۷۲۷ نفر در فارس به کروناویروس
به گزارش حافظ خبر، به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:
از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۶۳ هزار و ۲۲۷ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۰۷ هزار و ۷۲۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۰۷ هزار و ۲۲۹ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۰۷ هزار و ۹۳۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۵۵ هزار و ۹۹۸ مورد تست سریع انجام شده و ۹۹ هزار و ۷۹۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۱۴۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۹۶۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۸۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ هم استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به هفت هزار و ۸۱۷ نفر رسید.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۹۱ هزار و ۳۴۹ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هفت میلیون و ۸۱۹ هزار و ۱۸۳ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۳۶۶ هزار و ۵۳۷ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۴۹ هزار و ۷۴۴ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۴۰۲ هزار و ۹۰۲ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۴۹۳۳
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما