۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

وضعیت وخیم ۱۷۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۲
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز چهارشنبه، یازدهم اسفند ۱۴۰۰، اعلام کرد.
وضعیت وخیم ۱۷۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان
به گزارش حافظ خبر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۶۵ هزار و ۷۱۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۰۸ هزار و ۸۴۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۰۸ هزار و ۴۹۹ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۰۸ هزار و ۴۶۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۵۷ هزار و ۲۱۳ مورد تست سریع انجام شده و ۱۰۰ هزار و ۳۸۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۲۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۹۴۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۷۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۹ هم استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به هفت هزار و ۸۲۶ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۹۲ هزار و ۹۴۹ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هفت میلیون و ۸۲۱ هزار و ۵۵۸ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۳۶۷ هزار و ۱۱۲ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۵۰ هزار و ۱۷۶ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۴۰۴ هزار و ۲۷۰ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۴۹۳۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما