۰
plusresetminus
آموزش و پرورش استان فارس:

اسکان در مدارس فارس از مرز یک میلیون نفرروز گذشت

تاریخ انتشارشنبه ۶ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: با پایان یافتن دور اول سفرهای نوروزی ۱ میلیون و هشتاد هزار و دویست و شصت و نه نفرروز در مدارس و اماکن اقامتی وابسته به آموزش و پرورش فارس پذیرش و اسکان داده شدند.
اسکان در مدارس فارس از مرز یک میلیون نفرروز گذشت
به گزارش حافظ خبر، محمد خلیل عسکری در دیدار اعضای شورای معاونین و روسای نواحی چهارگانه آموزش و پرورش شهر شیراز با استاندار فارس با اشاره به مطلب فوق افزود: میزان اسکان در مدارس فارس نسبت به مدت مشابه در سال ٩٨ که اخرین سال اسکان در مدارس قبل از شیوع کرونا بود حدود ٧ درصد افزایش داشته است.
عسکری گفت: آموزش و پرورش فارس در نوروز ۱۴۰۱مقدمات اسکان بیش از ۶۲هزار نفر را در وضعیت عادی در شبانه روز فراهم کرده است.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در چند روز اخیر از اغاز ستاد اسکان با توجه به افزایش سفر به استان فارس و شهر شیراز این ظرفیت افزایش قابل توجهی یافت به نحوی که مسوولین اسکان موظف شدند همه مسافران مراجعه کننده به ستادها را در مدارس اسکان دهند.
عسکری گفت: امسال۶۸ پایگاه پذیرش در سطح استان و۶پایگاه نیز در سطح شهر شیراز کار پذیرش مهمانان نوروزی در مدارس را انجام میدهند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین ادامه داد: یک هزار و ۱۳۰ مدرسه در استان و بیش از ۶۰۰ مدرسه در سطح شیراز برای اسکان در وضعیت عادی اماده شده بودند که با استقبالی که از سفر به استان و شهر شیراز انجام شد این امار افزایش قابل توجهی پیدا کرد.
عسکری گفت: ۴۶ معلم سرا و باشگاه فرهنگیان با ظرفیت ۱۵۰۰ نفر و ۱۲ خوابگاه دانش آموزی با ظرفیت پذیرش ۲۲۰ نفر نیز در اختیار ستاد اسکان آموزش و پرورش در سطح استان است.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین عنوان کرد: ۱۵۶ فضای ورزشی سرپوشیده ی داخل و خارج از مدرسه نیز اماده شده که درصورت بروز وضعیت اضطرار در اختیار ستاد اسکان آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت.
عسکری تصریح کرد: درمجموع بیش از ۲ هزار و چهارصدو بیست نفر عوامل مدیریتی و اجرایی و نظارتی در ستادهای اسکان آموزش و پرورش در سطح استان مشغول به فعالیت هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس اظهار کرد: بیشترین میهمانان پذیرش شده درمدارس فارس هم از استانهای آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام و بوشهر است و بیشترین پذیرش مهمان در مدارس فارس مربوط به ستادهای اسکان نواحی ٤ ،٣، ١، ٢ ، مرودشت، ممسنی، کازرون ، آباده ، زرقان، پاسارگاد، لارستان و سپیدان است.
مدیرکل آموزش وپرورش فارس همچنین از پرداخت سرانه های آموزشی در دولت جدید به مدارس خبرداد وگفت: وزارت آموزش و پرورش تلاش دارد که مراحل بعدی واریز سرانه را نیز انجام دهد.
عسکری همچنین از ایجاد تفاهم نامه های مختلف با دستگاههای مختلف اشاره کرد و گفت: اعتقاد داریم که سیستم تعلیم و تربیت را همه نهادها و دستگاهها باید یاری کنند
وی همچنین از برنامه ریزی برای تحقق شعار سال رهبری در آموزش و پرورش فارس نیز خبرداد.
وی افزود: بنابر اعلام وزارت آموزش و پرورش، بیشترین پذیرش مسافرین نوروزی در مدارس کشور تا پایان 3 فروردین۱۴۰۱ به ترتیب مربوط به استان‌های خراسان رضوی، فارس و اصفهان است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۰۶۹
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما