۰
plusresetminus
معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس:

فرش دستباف پرچم دار اصالت و هویت ایرانی است

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹
درخشش نگین هنر ایرانی در جهان نیازمند حمایت است.
فرش دستباف پرچم دار اصالت و هویت ایرانی است
به گزارش حافظ خبر، فرخ زاده؛ معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس در حاشیه بازدید از کارگاههای قالیبافی در شهرک سلطان آباد گفت: احیای این هنر ارزشمند به شکل کامل را مدنظر قرار دادیم و در ارتباط با دیگر هنرهای دستی استان نیز باید رویکرد مشابهی اعمال شود.

وی اضافه کرد: تکمیل چرخه تامین تا فروش شامل، آماده سازی، تهیه مواد و اجزا تشکیل دهنده، نقشه و بافت، تبلیغات، بازاریابی و بازارسازی و فروش از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

معاون استاندار با بیان اینکه امروز مشکل اساسی در حوزه تبلیغات، بازاریابی، بازارسازی و فروش است، افزود:نظام بانکی با اعطای تسهیلات خرد و کم بهره راه نجاتی برای این صنعت دارای قدمت و اصیل ایرانی است.

فرخ زاده تامین گازوئیل را  اساسی ترین مشکلات این روزهای رنگرزی ها عنوان کرد و ادامه داد:  تخصیص سهمیه ویژه گام موثری در افزایش قیمت فرش دستبافت ایرانی و رونق کسب و کار آن می‌باشد.

وی تبیین کرد: یکی از مهمترین و جذاب‌ترین بخشهای تولید فرش استفاده از پسماندهای سایر صنعت ها و تشکیل چرخه بازیافت از دور ریز میوه ها، گیاهان کوهی، کاه و... برای رنگ آمیزی کلافهای تار و پود فرش می‌باشد.

معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری بر ضرورت تخصیص فضای رایگان ویژه معرفی صنعت فرش در فرودگاهها، ایستگاههای راه آهن و ترمینال های استان تاکید کرد و در پایان گفت: کارخانه های متعدد و شرایط ویژه بازاریابی و فروش فرش های ماشینی، نفس هنر اصیل فرش بافی ایرانی را به شماره انداخته است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۳۶۴
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما