۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

بستری ۲۵ بیمار جدید کووید۱۹ در بیمارستان های فارس

تاریخ انتشارشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه، هفدهم اردیبهشت ۱۴۰۱، اعلام کرد.
بستری ۲۵ بیمار جدید کووید۱۹ در بیمارستان های فارس
به گزارش حافظ خبر، به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۳۷ هزار و ۶۸۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۷ هزار و ۷۸۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۵۳ هزار و ۶۸ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۳۸۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۴ هزار و ۶۲۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۴۰۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۲۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۵ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۱۹ هزار و ۴۴۱ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۶۳ هزار و ۳۸۶ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۳ هزار و ۷۰۹ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۱۷ هزار و ۱۳۷ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۳۲ هزار و ۵۴۰ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۳۹۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما