دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

نُهمین روز متوالی بدون فوتی کرونا در فارس

19 ارديبهشت 1401 ساعت 15:12

گزارشگر : منیره خسروبیگ

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز دوشنبه، نوزدهم اردیبهشت ۱۴۰۱ اعلام کرد.


به گزارش حافظ خبر، به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۳۹ هزار و ۷۹ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۷ هزار و ۸۹۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۵۴ هزار و ۳۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۴۳۱ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۵ هزار و ۴۴ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۴۶۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۳۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۲۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۵ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۱۹ هزار و ۵۵۰ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۶۶ هزار و ۴۷۵ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۴ هزار و ۳۷۳ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۱۸ هزار و ۲۳۲ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۳۳ هزار و ۸۷۰ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.


کد مطلب: 25410

آدرس مطلب: https://www.hafezkhabar.ir/news/25410/ن-همین-روز-متوالی-بدون-فوتی-کرونا-فارس

حافظ خبر
  https://www.hafezkhabar.ir