۰
plusresetminus
معاون  امور زائرین و گردشگری استانداری فارس :

بهره‌برداری از مجموعه گردشگری، رفاهی و موزه مردم شناسی در لارستان طی ۶ ماه آینده

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۲
به گفته معاون امور زائرین و گردشگری استانداری فارس، خانه های میراثی به عنوان حوزه جذاب برای گردشگری و به تبع آن اشتغال است که با ورود سرمایه گذاران این میراث ارزشمند را می توان مرمت، احیا و مورد بهره برداری قرار داد.
بهره‌برداری از مجموعه گردشگری، رفاهی و موزه مردم شناسی در لارستان طی ۶ ماه آینده
به گزارش حافظ خبر، محمد فرخ زاده معاون گردشگری و امور زیارت استانداری فارس در بازدید از پروژه سرمایه گذاری، مرمت، احیا و بهره برداری خانه تاریخی دانش در شهر لار گفت: این خانه دارای قدمت ۱۵۰ است و لازم است با ورود سرمایه گذاری با هدف احیا این اثر میراثی از تخریب بیشتر آن جلوگیری شود.

معاون استاندار فارس در این بازدید که با حضور معاون برنامه ریزی فرماندار لارستان و رئیس اداره میراث فرهنگی لارستان انجام شد، اظهار کرد: عملیات احیا این خانه تاریخی رو به اتمام است و بهره برداری این اثر تاریخی طی یک بازه زمانی ۶ ماه خبر داد و گفت: با بهره برداری از این خانه میراثی، فرصت اشتغال مستقیم برای حدود ۱۰ نفر  فراهم می گردد.
  
 وی تصریح کرد: در این خانه تاریخی یک مجموعه گردشگری، اقامتی و رفاهی دیده شده است و بخشی دیگر از این مجموعه با عنوان موزه مردم شناسی راه اندازی خواهد شد. 

معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس ضمن ارایه راهکارهای لازم جهت صدورمجوزها در سطح استان توسط دستگاه های مربوط گفت: با سرمایه گذار این پروژه مذاکراتی انجام شده است که با حمایت ویژه در سطح استان شاهد پیشرفت در اقدامات و بهره برداری این پروژه گردشگری در زمان تعیین شده باشیم. 
 فرخ زاده با اشاره به اینکه  تعداد خانه های تاریخی لارستان  قابل توجه است از اداره کل میراث فرهنگی استان و سایر مسئولان استانی و محلی خواست که این میراث ارزشمند استان به عنوان بخشی از تاریخ به دلیل فراموشی در مسیر فرسایش و تخریب قرار نگیرند.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۴۱۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما