۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

ابتلای ۶۲۸ هزار و ۴۹ نفر به بیماری کووید۱۹ در فارس

از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز پنجشنبه، بیست و دوم اردیبهشت ۱۴۰۱، اعلام کرد.
ابتلای ۶۲۸ هزار و ۴۹ نفر به بیماری کووید۱۹ در فارس
به گزارش حافظ خبر، به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۴۱ هزار و ۶۹۳ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۸ هزار و ۴۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۵۵ هزار و ۵۲۸ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۴۸۸ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۶ هزار و ۱۶۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۵۶۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۴۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۴۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۵ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۱۹ هزار و ۶۶۵ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۷۰ هزار و ۵۴۱ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۵ هزار و ۴۱۰ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۱۹ هزار و ۵۳۹ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۳۵ هزار و ۵۹۲ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۴۴۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما