۰
plusresetminus
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس:

تنگه احد امروز جهادگران؛ مبارزه با فقر و محرومیت است

تاریخ انتشارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۹
اسماعیل قزل سفلی رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس امروز به مناسبت هفته بسیج سازندگی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر شیراز بیان داشت: مسئله سازی، امروز استراتژی دشمن در عرصه های مختلف است، شناخت و تمرکز بر حل مسائل مردم، امروز استراتژی جهادگران است.
تنگه احد امروز جهادگران؛ مبارزه با فقر و محرومیت است
به گزارش حافظ خبر، وی با اشاره به اینکه لازم است اتصال بین مردم همواره برقرار باشد گفت: مهمترین آرمان ما جهادی ها عبور از اراده دشمن و غلبه بر فقر و محرومیت است. با همت، اراده، ایمان، بصیرت، خودسازی، مجاهدت و اخلاص در عرصه‌های سازندگی و محرومیت زدایی میتوانیم گام های بلندتری در حوزه خدمت‌رسانی برداریم. تنگه احد امروز جهادگران مبارزه با فقر و محرومیت زدایی و خدمت به مردم و ولی نعمتان انقلاب اسلامی است.

قزل سفلی خطاب به جهادگران و گروه های جهادی گفت: مسائل مردم را خوب بفهمید، پیگیری کنید، همراه سازی بوجود بیاورید و مطالبه گر باشید و تا رفع مشکلات مردم از پای نشینید.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس با نگاهی تاریخی به چگونگی ایجاد بسیج سازنگی اظهار داشت: جهاد سازندگی در خرداد ماه سال ۵۸ به فرمان امام عظیم الشأن در راستای کمک به عمران و آبادانی روستاها و مناطق محروم شکل گرفت و پس از شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران نقش موثر و چشمگیری در زمینه فعالیت های فنی و مهندسی در جبهه های حق علیه باطل ایفا کرد.

قزل سفلی افزود: شاهکار پل بعثت بر روی اروند خروشان در کمال ناباوری کارشناسان نظامی دنیا یکی از این نمونه ها بود. ۳۹۰ 
کیلومتر دژ مستحکم، ۴۹۶ هزار سنگر، ۹۵ هزار کانال آبی و ... با حضور ۵۴۰ هزار جهادگر در جنگ تحمیلی و تقدیم ۳۲۰۰ شهید و ۲۱ هزار جانباز نمونه هایی از رشادت های جهادگران در آن دوران بود و باعث شد که امام رحمة الله علیه این جهادگران را سنگرسازان بی سنگر بنامند و سید شهدای مقاومت حاج قاسم سلیمانی در ستایش شهدای جهادگر گفت، آیا می دانید چرا شهدای شما بیشتر از ناحیه سر شهید شدند چون ایستاده ترین بودند.

وی در ادامه بیان داشت: پس از جنگ و در کشاکش بروکراسی اداری جهاد سازندگی دولتی شد و بعد هم به بهانه موازی کاری ها  با وزارت کشاورزی ادغام شد و به عبارتی منحل شد اما مقام معظم رهبری با درایت حکیمانه در همان سال ۷۹ برای آنکه بیرق خدمت رسانی به مردم بر زمین نماند فرمان تشکیل بسیج سازندگی صادر کردند.

وی تصریح کرد: ماموریت اصلی بسیج سازندگی؛ ساماندهی و سازماندهی و هدایت جوانان داوطلب برای حضور در عرصه های خدمتگزاری به مردم و انقلاب است. پس از پیام ۹ بندی مقام معظم رهبری به جهادگران در مرداد ۹۸؛ شاهد گسترش کمی و کیفی گروههای جهادی بودیم.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۴ هزار گروه جهادی استان فارس در سامانه اطلس جهادی ثبت شده اند بیان داشت: بسیج سازندگی در راستای ساماندهی، سازماندهی بهتر گروه های جهادی شورای جهادی و مجمع استانی را در ۳۶ شهرستان ساماندهی کرده است و برای حمایت و پشتیبانی هدفمند تر از این گروه های جهادی در حال ایجاد و ساماندهی قرارگاه‌های عملیات جهادی به صورت جغرافیایی، موضوعی و قشری است. همچنین برای اجرای برنامه های منظم تر در زمان بندی های مختلف به دنبال برگزاری رزمایش های مختلفی هستیم که رزمایش ۲۱ هزار نفری جهادگران فاطمی یکی از این نمونه ها بود.

قزل سفلی در پایان با اشاره به مهمترین برنامه های بسیج سازندگی در سال جاری گفت:  آبرسانی به ۳۷۲ روستا، احداث مسکن برای مددجویان کمیته امداد و ایجاد نیروگاه های خورشیدی کوچک ۵ کیلو واتی و ایجاد فرصت های شغلی از طریق مشاغل خرد و خانگی از شاخص ترین برنامه هایی بسیج سازندگی هست که با محوریت گروه های جهادی در حال انجام است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۴۴۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما