۰
plusresetminus
شهرداری شیراز :

ارائه ۷۰ بسته سرمایه‌گذاری در مرحله صدور مجوز و پروانه

تاریخ انتشارجمعه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷
شهردار شیراز از ارائه ۷۰ بسته سرمایه‌گذاری با طی کردن مراحل  قانونی و در مرحله صدور مجوز و پروانه خبر داد.
ارائه ۷۰ بسته سرمایه‌گذاری در مرحله صدور مجوز و پروانه
به گزارش حافظ خبر، سید احسان اصنافی شهردار شیراز در اختتامیه اولین همایش ملی توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز؛ سومین حرم اهل‌بیت(ع) اظهار کرد: رونمایی و امضای میثا‌ق‌نامه حمایت از سرمایه‌گذاری توسط مسئولان ملی، استانی و شهری از دست‌آوردهای این همایش بود.

 وی افزود: این میثاق نامه به‌عنوان سند حمایت از سرمایه‌گذاری در شهر شیراز با محوریت مدیریت شهرداری و شورای اسلامی شهر خواهد بود.

شهردار شیراز در تشریح پنل‌های تخصصی اولین همایش ملی توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز خاطر نشان کرد: پنل تخصصی پنجره واحد سرمایه‌گذاری و نقش حکمرانی شهرها در حوزه سرمایه‌گذاری، مطرح و مقاله‌های مرتبط ارائه شد.

استقرار نظام  تشویق و تکریم، تسهیل و تسریع در رسیدگی به مراحل قانونی سرمایه‌گذاری از جمله مباحث مطرح شده در پنل‌های تخصصی بود که مدیر ارشد کلان‌شهر شیراز به آن پرداخت.

 اصنافی تصریح کرد: یکی از  دغدغه‌های سرمایه‌گذاران همواره طی مراحل قانون اخذ مجوز و  ریسک‌هایی که فرآیند سرمایه‌گذاری  وجود دارد، بوده که در پنل‌ها به آن‌ها پرداخته شد.

وی با بیان اینکه در این همایش  به‌صورت مشخص شکل‌گیری پنجره واحد در سازمان سرمایه‌گذاری و از سوی دیگر خدمات مورد نیاز در  حوزه شهرسازی و مالی از طریق این پنجره واحد مورد تاکید قرار گرفت،  گفت: با ریل‌گذاری صورت‌ گرفته نتیجه خوبی را در این حوزه خواهیم داشت و امیدوارم با بسته سرمایه‌گذاری شفاف و روشن مسیر مناسبی برای سرمایه‌گذار فراهم کنیم.
 
به گفته مدیر ارشد شهری کلان‌شهر شیراز؛ با ایجاد پنجره واحد سرمایه‌گذاری برای دریافت مجوز بی‌نیاز از مراجعه به دستگاه‌های خدمات‌رسان و شهرداری خواهد بود.

اصنافی از ارائه تعداد ۷۰ بسته سرمایه‌گذاری با طی کردن مراحل  قانونی و در مرحله صدور مجوز و پروانه خبر داد و اضافه کرد: امیدوارم این فرایند ادامه دار باشد.

شهردار شیراز با اشاره به تشریح مطالب مطرح شده در پنل تخصصی دیگری عنوان کرد: تهیه یک سند از مدل‌های ارائه شده مبنی بر انتقال تجربیات و حکمرانی شهرداری در حوزه سرمایه‌گذاری برای توانمندی  شهرداری و برخوداری این ارگان خدمات‌رسان برای سرمایه‌گذاری در سایر بخش‌های این پنل مطرح شد.

 انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت‌های مختلف و تأمین سرمایه در حوزه گردشگری دستاورد دیگری بود که اصنافی به آن اشاره و تصریح کرد: با انعقاد قراردادهای سرمایه‌گذاری در این حوزه طی چند ماه آینده آثار این همایش نمود عملیاتی خود را نشان خواهد داد.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۴۹۳
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما