۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

انجام بیش از ۲ میلیون و ۱۴۶ هزار تست تشخیصی کرونا در فارس

از آغاز شیوع کروناویروس تاکنون
تاریخ انتشارجمعه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز جمعه، سی ام اردیبهشت ۱۴۰۱، اعلام کرد.
انجام بیش از ۲ میلیون و ۱۴۶ هزار تست تشخیصی کرونا در فارس
به گزارش حافظ خبر، به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۴۶ هزار و ۲۱ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۸ هزار و ۳۹۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۵۸ هزار و ۷۶۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۶۲۸ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۷ هزار و ۲۶۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۷۶۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۳۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۱۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۰ هزار و ۷۲ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۷۷ هزار و ۳۵۷ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۶ هزار و ۸۹۹ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۲ هزار و ۱۱۹ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۳۸ هزار و ۳۳۹ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۴۹۴
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما