۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

انجام بیش از دو میلیون و ۱۴۷ هزار تست تشخیصی کرونا در فارس

تاریخ انتشارسه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۱
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز سه شنبه، سوم خرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد.
انجام بیش از دو میلیون و ۱۴۷ هزار تست تشخیصی کرونا در فارس
به گزارش حافظ خبر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۴۷ هزار و ۶۹۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۸ هزار و ۵۰۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۶۰ هزار و ۳۸ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۶۷۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۷ هزار و ۶۵۸ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۸۳۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۹۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۰ هزار و ۲۱۹ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۷۹ هزار و ۷۳۹ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۷ هزار و ۴۵۳ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۲ هزار و ۹۹۶ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۳۹ هزار و ۲۹۰ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۵۲۳
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما