۰
plusresetminus
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز:

کاهش ترافیک محورهای شهید چمران، میرزای شیرازی و دکتر حسابی با اجرای تقاطع جام جم

تاریخ انتشارچهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۶
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: تقاطع جام جم پس از اتمام عملیات اجرایی، تاثیر قابل توجهی در کاهش ترافیک محورهای بلوار شهید چمران، بلوار میرزای شیرازی و بلوار دکتر حسابی خواهد داشت.
کاهش ترافیک محورهای شهید چمران، میرزای شیرازی و دکتر حسابی با اجرای تقاطع جام جم
به گزارش حافظ خبر، محمد امین معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در خصوص تقاطع جام جم اظهار کرد: این تقاطع از تقاطع‌های مهم و تاثیرگذار در سطح شهر شیراز است که اهمیت آن به‌واسطه اتصال بزرگراه‌های شمال و شمال غرب شیراز به مرکز شهر از جمله بزرگراه‌های آیت‌الله محلاتی و سردار شهید سلیمانی است.

وی افزود: این تقاطع پس از اتمام عملیات اجرایی، تاثیر قابل توجهی در کاهش ترافیک محورهای بلوار شهید چمران، بلوار میرزای شیرازی و بلوار دکتر حسابی خواهد داشت.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز تصریح کرد: اهمیت این موضوع زمانی مضاعف خواهد شد که کل این مسیر و کمربندی‌ها و این رینگ شمالی که شهر شیراز به هم متصل شده و کل بار ترافیکی بین شمال و مرکز شهر شیراز تبادل شود.

امین گفت: برای همین موضوع، طرح‌های مختلفی در سنوات مختلفی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و یکی از مواردی که در خصوص این تقاطع می‌‌توان به آن اشاره کرد بحث  همجواری و مجاورت آن با نهادهای دولتی و مراکز گردشگری بود.

وی با اشاره به طرح نهایی سال ۱۴۰۰ در این راستا، اضافه کرد: با در دستور قرارگرفتن مراحل تصویب آن، نقدهایی به این طرح به دلیل وجود یک پل مرتفع در این تقاطع وارد شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با بیان اينكه این طرح دوباره به واحد طراحی فنی عمرانی شهرداری عودت داده شد، گفت: در طرح نهایی که در سال ۱۴۰۱ ارائه شد با حذف کامل پل مرتفع و تامین تمامی حرکت‌های مورد نیاز ترافیکی منطبق با عوارض زمین مراحل تصویب و پس از تایید، انجام و پیگیری کارهای طرح، عملیات اجرایی آن از چند روز پیش در حال اجرا است.

امین طرح کرد: اهمیت این طرح این بود که این طرح جدید از اواخر روزهای سال ۱۴۰۰ و روزهای ابتدایی سال ۱۴۰۱ در دستور کار قرار گرفت و مراحل آن تصویب شد.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۵۳۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما