۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

ضرورت تقویت ایمنی در جامعه با دریافت واکسن کرونا

تاریخ انتشارپنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۵
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در پانصد و نهمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، یکی از اولویت های مهم کنونی برای مقابله با کرونا در جامعه، افزایش سطح ایمنی عمومی با دریافت واکسن است.
ضرورت تقویت ایمنی در جامعه با دریافت واکسن کرونا
سید وحید حسینی گفت: باید یاد و خاطره تمامی رزمندگان، فرماندهان و شهدای سال های دفاع مقدس به ویژه جان بر کفانی که در این روز از جان خود گذشتند را زنده نگه داشت و فرهنگ ایثار، خلوص و وحدت آنان را الگویی در زندگی قرار داد.


رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با قدردانی از مشارکت عمومی مردم در انجام واکسیناسیون اعلام کرد: تاکنون ۹۳ و ۶۵ صدم درصد از جمعیت هدف دُز یک، ۸۷ و ۷۱ صدم درصد دُز دو و ۴۹ و دو صدم درصد از جمعیت هدف در شهرستان های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز دُز سوم واکسن کووید۱۹ را دریافت کرده اند.

مسئول ارشد حوزه سلامت فارس همچنین از تزریق دز چهارم واکسن به هزار و ۸۹۲ نفر جمعیت گروه هدف در شهرستان های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از زمان اعلام شده تا کنون خبر داد.

سیدوحید حسینی در ادامه با اشاره به مدیریت موفق بیماری کووید۱۹ و انجام واکسیناسیون عمومی به عنوان یکی از دستاوردهای مهم دولت سیزدهم و وزارت بهداشت، ابراز امیدواری کرد تا با همکاری و همدلی مردم با مجموعه سلامت در رعایت شیوه نامه های بهداشتی و انجام واکسیناسیون بتوانیم این بیماری را در کشور مهار کنیم.

وی اظهار کرد: شناسایی روزانه بیماران جدید مبتلا به کرونا که مواردی نیز با بستری همراه است، گویای چرخش این ویروس در سطح جامعه است و این امر تداوم پایبندی به رعایت شیوه نامه های بهداشتی از سوی تمامی افراد جامعه را ضروری می سازد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از گروه هدف دریافت مرحله جدید واکسن نیز خواست تا هرچه سریع به مراکز واکسیناسیون مراجعه کرده و در این زمینه اقدام کنند.

وی در ادامه آمار ابتلا در مناطق مختلف استان، وضعیت سلامت افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و آمار نمونه گیری های تشخیصی در استان طی ۲۴ ساعت گذشته را بررسی کرد.

 
دیگر معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست ضمن اعلام گزارشی از آمار مبتلایان و افراد بستری در مراکز درمانی و بیمارستان های فارس و شیوه خدمت رسانی به آنان، آخرین آمارهای واکسیناسیون در مناطق مختلف استان و بر اساس هر دز را به رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ارائه دادند.

پانصد و نهمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز صبح امروز چهارشنبه، چهارم خرداد ۱۴۰۱، در دفتر ریاست دانشگاه و با حضور معاونان، مدیران و مسوولان ارشد دانشگاه برگزار شد.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۵۳۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما