۰
plusresetminus
رئیس کمیسیون هوشمندسازی،فناوری‌های نوین و اطلاعات شورای شهر شیراز:

توسعه اقتصاد گردشگری با بهره‌گیری از دانش‌بنیان‌ها

تاریخ انتشارشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۸
مهدی نصیری رئیس کمیسیو هوشمندسازی،فناوری‌های نوین و اطلاعات شورای شهر شیراز نیز یکی از راهکارهای برون رفت شرکت‌های دانش‌بنیان از مشکلات کنونی را فعالیت این شرکت‌ها در صنعت گردشگری دانست و گفت: با توجه به جایگاه استان فارس و شیراز در عرصه گردشگری باید تلاش کنیم از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف گردشگری بهره ببریم.
توسعه اقتصاد گردشگری با بهره‌گیری از دانش‌بنیان‌ها
به گزارش حافظ خبر، نصیری افزود: استان فارس از پتانسیل بالایی در حوزه گردشگری تاریخی، ادبی، مذهبی، سلامت و طبیعی برخوردار است اما استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و هوش مصنوعی در حوزه گردشگری فارس مغفول مانده است.
رئیس کمیسیون هوشمندسازی، فناوری‌های نوین و اطلاعات شورای شهر شیراز ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نیز تأکید کرده‌اند که گردشگری یکی از ظرفیت‌های مهم در استان فارس محسوب می‌شود که باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

 وی همچنین اعلام کرد:  که اگر مسئولان کشور و استان بتوانند از همین ظرفیت گردشگری به شکل درست، با تبلیغات و جهت‌گیری صحیح استفاده کنند، درآمد حاصل از آن می‌تواند استان فارس را از همه معونه‌های دیگر بی‌نیاز کند.

نصیری اضافه کرد: امسال تعداد قابل توجه مسافران در تعطیلات نوروز این پرسش را به ذهن متبادر کرد که با چه رویکردی می‌توان از ظرفیت گردشگری فارس و حضور گردشگران در استان استفاده کرد و به معرفی مناطق گردشگری و توسعه زیرساخت‌ها در این زمینه پرداخت؟

وی بیان کرد: با ظهور استارتاپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های نوین در حوزه گردشگری می‌توانیم افزون بر اینکه به معرفی مناطق گردشگری در استان بپردازیم به توسعه زیرساخت‌های گردشگری و رشد اقتصادی استان هم کمک کنیم.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۵۴۸
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما