۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

راه اندازی اتوبوس های سیار ارائه خدمات بهداشتی در حاشیه شهر شیراز

تاریخ انتشاريکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۰
سرپرست مرکز بهداشت شهدای والفجر، از استقرار اتوبوس های سیار در حاشیه شهر شیراز برای ارائه خدمات بهتر به مردم محروم این مناطق، خبر داد.
راه اندازی اتوبوس های سیار ارائه خدمات بهداشتی در حاشیه شهر شیراز
به گزارش حافظ خبر، علیرضا شریعتی با اعلام این خبر گفت: اتوبوس های سیار در مناطق محروم سعدی، بلوار اتحاد و شهرک بهار با هدف ارائه خدمات اولیه بهداشتی، اندازه گیری فشار خون، شناسایی بیماران دارای فشار خون بالا و ارجاع به پزشک، اندازه گیری وزن، شناسایی افراد دارای اختلال وزن و ارجاع به مشاور تغذیه، ارائه مشاوره روان شناسی، آموزش مسایل بهداشتی و هدایت مردم به سمت مراکز بهداشتی ارائه دهنده خدمات بهداشتی، مستقر شده است.

وی افزود: با توجه به محرومیت مناطق حاشیه شهر و اهمیت ارایه خدمات با کیفیت به مردم این مناطق، استقرار این اتوبوس ها که با همکاری شهرداری شیراز انجام شده، نتیجه مطلوبی در رابطه با آشنایی و شناخت مردم از خدمات ارائه شده در سطح شهر در مراکز و پایگاه های بهداشتی خواهد داشت، بنابراین لازم است توجه ویژه به ارائه خدمات بهداشتی به صورت دو روز در هفته در این اتوبوس ها، داشته باشیم.

مسئول واحد توسعه شبکه و ارتقاء سلامت مرکز بهداشت شهدای والفجر نیز در این زمینه گفت: با توجه به هم زمانی این برنامه با برگزاری کمپین فشار خون، محور اصلی فعالیت ها در این مدت، اندازه گیری فشار خون و شناسایی بیماران مبتلا به فشار خون بالاست.

مهنوش طینوش با حضور در محل استقرار اتوبوس ها در مناطق حاشیه شهر ضمن گفت گو با مردم دریافت کننده خدمات، اضافه کرد: کنترل بیماری فشار خون از اهمیت بالایی برخوردار است، افرادی که فشار خون خود را به دقت کنترل می کنند کمتر ماده سفید مغزشان دچار آسیب می شود؛ این نوع آسیب به مغز، نشانه زوال عقل یا بیماری آلزایمر است.

وی به افرادی که در معرض خطر ابتلا به فشار خون یا در حال حاضر مبتلا به این بیماری هستند، تاکید کرد: به پزشک مراجعه کنند و برای کنترل فشار خون خود اقدامات لازم را انجام دهند.

این اتوبوس های سیار روزهای شنبه و یکشنبه در بلوار اتحاد، دوشنبه و سه شنبه در شهرک سعدی و چهارشنبه و پنجشنبه در شهرک بهار از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر، آماده ارائه خدمات به مردم شیراز است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۵۵۸
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما