۰
plusresetminus
دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

۲۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان های فارس بستری شدند

تاریخ انتشاريکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۴
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز یکشنبه، هشتم خرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد.
۲۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان های فارس بستری شدند
به گزارش حافظ خبر، به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۴۹ هزار و ۶۳۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۸ هزار و ۶۴۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۶۱ هزار و ۵۲۰ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۷۳۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۸ هزار و ۱۱۴ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۹۱۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۰۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۰ هزار و ۴۱۶ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۸۲ هزار و ۱۷۴ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۸ هزار و ۳۷ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۳ هزار و ۸۳۴ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۴۰ هزار و ۳۰۳ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۵۶۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما