۰
plusresetminus
آموزش و پرورش استان فارس:

روابط عمومی ها  فعالیت آموزش و پرورش را شفاف بیان کنند

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۹
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: روابط عمومی ها در عصر حاضر نقش برجسته ای دارند واصلی ترین حلقه ی ارتباطی بین مدیران و مردم می باشند؛ بنابراین نقش برجسته ی روابط عمومی در ادارات بسیار مهم و پررنگ می باشد.
روابط عمومی ها  فعالیت آموزش و پرورش را شفاف بیان کنند
به گزارش حافظ خبر، محمدخلیل عسکری در گردهمایی کارشناسان اطلاع رسانی و روابط عمومی ادارات آموزش و پرورش سراسر استان در تالار ملاصدرای باشگاه فرهنگیان شیراز ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه و روز دختر گفت: در نگاه عدالت تربیتی در حوزه ی تربیت دختران باید نگاه ویژه ای داشته باشیم و برای هویت دهی دینی و ملی به دختران برنامه ریزی شود.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس ضمن اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: ایشان در اهمیت فضای مجازی می فرمایند "اگر رهبر نبودم، مدیریت فضای مجازی را بعهده می گرفتم" 
عسکری افزود: روابط عمومی ها، نقطه ی ایجاد ارتباط و اعتماد مردم هستند بنابراین بسیار فعالیت ارزشمندی می باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس ضمن اشاره به عصر تکنولوژی و ارتباطات عنوان کرد: روابط عمومی ها در این عصر نقش برجسته ای دارند واصلی ترین حلقه ی ارتباطی بین مدیران و مردم می باشند؛ بنابراین نقش برجسته ی روابط عمومی در ادارات بسیار مهم و پررنگ می باشد.
وی با اشاره به اهمیت خلاقیت و هنر در روابط عمومی گفت: گاهی با یک عکس و جمله می توان افکار را تغییر داد که این هنر و بروز بودن فرد فعال در روابط عمومی را نیاز دارد و با تمام وجود از حوزه ی روابط عمومی حمایت می کنیم.

عسکری ضمن اشاره به قدرت رسانه گفت:باید خلاقانه و مبتکرانه برای جهاد تبیین و تبیین سند تحول بنیادین برنامه ریزی کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود: رسانه ها می تواند فضای فکری و فرهنگی جامعه را تسخیر کند بنابراین روابط عمومی از این فرصت در جهت تبیین ماموریت آموزش و پرورش استفاده و
فعالیت های آن را شفاف بیان کند تا مانع تضییع حق الناس و بیت المال  شود.
عسکری ضمن اشاره به اهمیت ماموریت آموزش و پرورش گفت: این سازمان باید در پیشانی ادارات باشد.
وی خاطرنشان کرد: روابط عمومی بدور از هرگونه جهت گیری باید در راستای 
اعتمادسازی تلاش کند تا مرجع شود، تا مردم به شما مراجعه کنند.
در ابتدای این جلسه رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس نیز به بیان سیاست ها و راهبردهای روابط عمومی پرداخت.
حمیدرضا شعبانی موضوع اقناع سازی افکار عمومی را مهمترین راهبرد و توسعه شبکه اطلاع رسانی برای مخاطب اصلی اموزش و پرورش که بخش اعظم جامعه را تشکیل دهند نیاز و ضرورت اصلی دانست.
همچنین در این جلسه ابراهیم اژدری از اساتید حوزه خبرنویسی نیز به بیان نکات مهمی در حوزه خبرنویسی حرفه ای پرداخت.

در این گردهمایی، کارشناسان اطلاع رسانی و  روابط عمومی ادارات آموزش و پرورش سراسر فارس حضور داشتند و نظرات و مسایل حیطه کاری خود را بیان کردند.
گزارشگر : منیره خسروبیگ
کد مطلب : ۲۵۵۹۶
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما